Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukraina. Krwawy bój o donieckie lotnisko trwa

0
Podziel się:

Separatyści ostrzeliwują pozycje ukraińskie w okolicach portu lotniczego w Doniecku. Armia odpowiada ogniem artylerii.

Wojna na Ukraina. Krwawy bój o donieckie lotnisko trwa
(PAP/EPA)

Ukraińskie wojska utrzymują kontrolę nad obiektami położonymi na terytorium portu. W nocy najostrzejsze walki toczyły się jednak w obwodzie ługańskim.

Separatyści ostrzeliwują pozycje ukraińskie w okolicach portu lotniczego w Doniecku. Sztab informuje, że armia odpowiada ogniem artylerii atakując w ten sposób miejsca, skąd prowadzony jest ostrzał.

Ogółem w nocy bojówkarze strzelali 49 razy. Najczęściej, 4 razy, atakowana była miejscowość Krymske w obwodzie ługańskim. Ostrzeliwano także inne miejsca w tych okolicach. W ciągu ostatniej doby separatyści 10 razy atakowali miejscowości, gdzie są cywile.

Ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk twierdzi, że w związku z zaostrzającymi się walkami rosyjskie dowództwo postanowiło rozwijać współpracę uzbrojonych grup z obwodów donieckiego i ługańskiego. Do tego pierwszego przerzucane jest wsparcie. Działania są koordynowane na miejscu przez Rosjan. W samozwańczej ługańskiej republice trwa przymusowa mobilizacja, w donieckiej - na razie jedynie zachęcanie do udziału w walkach po stronie separatystów.

W samym Doniecku i jego okolicach bojówkarze wzmacniają swoje pozycje spodziewając się ataku wojsk ukraińskich, które w ostatnich dniach zniszczyły w tym rejonie ich sprzęt wojskowy i zakłady remontowe. Stracili oni także część swoich pozycji w okolicach lotniska.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści zajęli koszary na Ukrainie Żołnierze ukraińscy obronili magazyny, stołówkę oraz plac. W ręce napastników wpadły dwa samochody ciężarowe i cześć terytorium.
W Doniecku trwają walki. Strzały na dworcu Świadkowie mówią o jednej osobie zabitej. Moskwa apeluje do Ukrainy o _ powstrzymanie operacji przeciw własnemu narodowi _.
Kijów: Rosjanie odwołali zawieszenie broni W wydanym w nocy oświadczeniu, MSZ pisze, że Moskwa powinna ponownie podpisać grafik wprowadzenia porozumień z Mińska.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)