Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna handlarzy narkotyków z policją w Brazylii

0
Podziel się:

Grupy uzbrojonych napastników, które działają na rozkaz bossów mafijnych osadzonych w więzieniach stanowych, biorą odwet za ostatnie liczne aresztowania wśród handlarzy narkotyków.

Wojna handlarzy narkotyków z policją w Brazylii
(Wojciech Strożyk/Reporter)

62 ataki gangsterów na komisariaty policji i sklepy w ciągu tygodnia, 24 podpalone autobusy - to odpowiedź handlarzy narkotyków w brazylijskim stanie Santa Catarina na operacje wymierzone w kartele narkotykowe. Gangi atakują w 26 miastach stanu, są zabici.

Grupy uzbrojonych napastników, które działają na rozkaz bossów mafijnych osadzonych w więzieniach stanowych, biorą odwet za ostatnie liczne aresztowania wśród handlarzy narkotyków w tym stanie graniczącym z Argentyną.

W piątek nad ranem dokonano ataków na komisariat w Joinville, jednym z największych miast stanu. Domy, w których mieszkają policjanci, były atakowane we Florianopolis, stolicy regionu, oraz w miastach Gaspar, Sao Jose, Palhoca i Bigaucu.

W wielu miastach stanu odwołano ze względów bezpieczeństwa kursowanie nocnych autobusów, wcześniej zamykane są sklepy, mieszkańcy nie opuszczają wieczorami swych mieszkań.

Jest to w ciągu ostatnich dwóch lat trzecia fala ataków przeprowadzanych w stanie Santa Catarina przez gangi na usługach karteli narkotykowych. Osadzeni w więzieniach stanowych przywódcy karteli usiłują w ten sposób sterroryzować miejscowe władze i wymusić na nich zaprzestanie obecnej kampanii antynarkotykowej i aresztowań.

Władze stanu odrzuciły w czwartek żądanie _ złagodzenia _ kampanii. W ciągu tygodnia policja aresztowała 43 członków gangów. Ze względu na niedzielne wybory w Brazylii władze przeniosły szefów gangów narkotykowych odbywających kary w stanie Santa Catarina do zakładów karnych w innych stanach.

Czytaj więcej w Money.pl
To ona zostanie prezydentem Brazylii? Dilma Rouseff może liczyć w dogrywce na 49 procent poparcia.
Wybory w Brazylii. Kandydatki idą łeb w łeb Obecna przywódczyni kraju w dogrywce wyborów ma szansę zdobyć 47 proc. głosów, tymczasem jej oponentka - 43 proc.
Rozbił się samolot z kandydatem na prezydenta Eduardo Campos zginął. Maszyna spadła na szkołę i dwa domy mieszkalne. Z katastrofy nie ocalał nikt spośród siedmiu osób znajdujących się na pokładzie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)