Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wnioskują o wotum nieufności dla Sawickiego

0
Podziel się:

Przewodniczący SLD Leszek Miller powiedział, że chodzi między innymi o tę wypowiedź Marka Sawickiego, w której nazwał polskich rolników frajerami.

Wnioskują o wotum nieufności dla Sawickiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEIMRJfp

Przewodniczący SLD Leszek Miller powiedział, że chodzi między innymi o tę wypowiedź Marka Sawickiego, w której nazwał polskich rolników frajerami.

Do złożenia wniosku jest potrzebne 69 głosów, a SLD ma 31 posłów. Leszek Miller ma jednak nadzieję, że podpisy uda się zebrać. SLD zaprasza do złożenia podpisów wszystkich, którym zależy na polskiej wsi i którzy uważają, że minister Sawicki powinien odejść.

Leszek Miller powiedział, że jego partia ma własny program dla rolnictwa. Chce między innymi nowelizacji ustawy o KRUS. Obecnie często w KRUS ubezpieczają się osoby, które nie mają z rolnictwem nic wspólnego. Trzeba wyeliminować tę możliwość - mówił Miller. Jak dodał, SLD chce też zróżnicowania składki płaconej na KRUS.

bEIMRJfr

Minister rolnictwa nazwał rolników _ frajerami _, oceniając ich działania w kontekście rosyjskiego embarga na polskie warzywa i owoce. Potem mówił, że przeprasza, jeśli rolnicy poczuli się urażeni. Według niego jednak, to słowo nie jest obraźliwe.

Czytaj więcej w Money.pl
Poważne zmiany w ubezpieczeniach rolników Łatwiejsza będzie także, tak zwana koasekuracja, czyli przypadki, w których kilku ubezpieczycieli wspólnie ubezpiecza duże gospodarstwo rolne
Sawicki: Nikt was nie będzie uczył, jak się ubija Do końca roku zostanie zmienione rozporządzenie dotyczące sprzedaży bezpośredniej, które będzie legalizowało kwestię uboju gospodarczego - zapowiedział.
Miller: niech Polska nie wychodzi przed szereg _ Z Moskwą łączą nas poważne interesy gospodarcze i nasze stanowisko nie może być twardsze niż to prezentowane przez Kijów _.
bEIMRJfS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)