Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włoska centroprawica grozi wyjściem z koalicji w dyskusji na tle praw gejów

0
Podziel się:

Wypowiedź Alfano komentatorzy uznali za dowód kulminacji prowadzonej we Włoszech politycznej dyskusji na temat zgłaszanych przez lewicę postulatów zrównania praw par hetero- i homoseksualnych.

Włoska centroprawica grozi wyjściem z koalicji w dyskusji na tle praw gejów
(Daveness_98/CC/Flickr)

Współrządząca we Włoszech centroprawica zagroziła w czwartek, że zerwie koalicję parlamentarną z centrolewicą, jeśli ugrupowanie to zaproponuje zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych. To pierwszy tak poważny spór koalicyjny na tym tle.

_ - Jeśli Partia Demokratyczna wystąpi z propozycją małżeństw gejów, weźmiemy nogi za pas _ - oświadczył wicepremier i minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano, który stoi na czele Nowej Centroprawicy, powstałej w wyniku rozłamu w wielkiej partii Silvio Berlusconiego.

Wypowiedź Alfano komentatorzy uznali za dowód kulminacji prowadzonej we Włoszech politycznej dyskusji na temat zgłaszanych przez lewicę postulatów zrównania praw par hetero- i homoseksualnych. Oliwy do ognia w tej debacie dolała odpowiedzialna za kwestie równouprawnienia centrolewicowa wiceminister pracy Cecilia Guerra oświadczając w czwartek, iż _ nie ma powodów do tego, by traktować w inny sposób parę homoseksualną niż heteroseksualną _. Zastrzegła, że jest to jej prywatna opinia.

Wicepremier Alfano, który już w poprzednich dniach protestował przeciwko takim inicjatywom ustawodawczym, odpowiedział pani Guerra, iż _ rodzina złożona jest z mężczyzny i kobiety _.

_ - Rodzina opisana w konstytucji i znana w społeczeństwie włoskim to rodzina, w którą trzeba dalej wierzyć. Zasługuje na to, by jej bronić przed próbami jej rozbicia _ - zaznaczył Alfano.

Inni politycy centroprawicy apelują do koalicyjnej centrolewicy, by unikała w debacie politycznej tak delikatnych tematów i przypominają, że w tych kwestiach stanowiska obu ugrupowań tworzących rząd premiera Enrico Letty są nie do pogodzenia. Podkreślają jednocześnie, że trzeba się skupić na prawdziwych problemach kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostatni dzwonek na rezerwację noclegu Na ponad trzy miesiące przed mszą kanonizacyjną dostępne są pokoje w niemal wszystkich kategoriach cenowych i to zarówno w hotelach, jak i w licznych w Wiecznym Mieście pokojach gościnnych.
Areszt domowy dla syna bandyty 19-latek przebywający w areszcie domowym za napad ma słuchać się matki.
Papież pilnie udał się dziś do szpitala. Po co? Benedykt XVI, który - jak sam powiedział - pozostaje ukryty dla świata, po raz drugi opuścił teren Watykanu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)