Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włoska mafia z Kalabrii przeniknęła do robót przed Expo

0
Podziel się:

Wystawa Expo odbędzie się w Mediolanie od 1 maja do 31 października przyszłego roku.

Włoska mafia z Kalabrii przeniknęła do robót przed Expo
(Chris Sampson/CC BY 2.0/flickr)

Kalabryjska mafia przeniknęła do prac budowlanych prowadzonych w ramach przygotowań do przyszłorocznej światowej wystawy Expo w Mediolanie - oświadczyła w środę prokuratura w tym mieście.

Przedstawiciele mediolańskiej prokuratury zapewnili, że ta _ poważna i niebezpieczna infiltracja _ mafii, na przykład w prace na budowie nowej miejskiej obwodnicy, została potwierdzona i udokumentowana.

Taka konstatacja znalazła się we wniosku prokuratorów o utrzymanie aresztu wobec 13 osób zatrzymanych we wtorek w rezultacie śledztwa w sprawie powiązań między klanami mafii z Kalabrii 'ndranghety a firmami, podwykonawcami inwestycji w ramach Expo. Do aresztu trafili mafiosi i powiązani z nimi przedsiębiorcy oraz polityk centrolewicy z Lombardii.

Kalabryjska mafia uważana jest za najpotężniejszą we Włoszech. Jej gangi dysponują gigantycznym majątkiem, zdobytym dzięki prowadzonemu na skalę światową przemytowi i handlowi ciężkimi narkotykami. Od lat inwestuje pieniądze na północy Włoch, między innymi w branżę budowlaną.

Wystawa Expo odbędzie się w Mediolanie od 1 maja do 31 października przyszłego roku. Udział w niej zapowiedziały 144 państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Włoch przed sądem. W sprawie... 89-letni szef państwa zeznawał w majestatycznej komnacie Sala del Bronzino w Pałacu Prezydenckim na Kwirynale, a w przesłuchaniu uczestniczyło około 40 osób na czele z sędziami, adwokatami i ławnikami.
Przejęto majątek wart niemal pół miliarda euro Nieruchomości i inne dobra są własnością 75-letniego biznesmena Calcedonio Di Giovanniego z Palermo.
Aresztowania członków mafii. Przemycali... Aresztowania miały miejsce we Włoszech, Holandii i Niemczech.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)