Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włosi walczą o dobre imię kibiców Lazio

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Włoch skrytykowała wypowiedź szefa polskiego MSW Bartłomieja Sienkiewicza, który nazwał bandytami kibiców rzymskiego klubu

Włosi walczą o dobre imię kibiców Lazio
(PAP/EPA)

Minister spraw zagranicznych Włoch Emma Bonino skrytykowała wypowiedź szefa polskiego MSW Bartłomieja Sienkiewicza, który nazwał _ bandytami _ kibiców rzymskiego klubu Lazio, zatrzymanych 28 listopada przed meczem z Legią i przebywających w areszcie w Warszawie.

_ To słowa niestosowne, zwłaszcza dla ministra _ - tak w rozmowie z dziennikarzami Bonino podsumowała nagłośnione przez wszystkie włoskie media słowa Sienkiewicza na temat czekających na procesy w Polsce ponad 20 kibiców Lazio.

Wczoraj w Lublinie szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz był pytany o kibiców Lazio Rzym. _ Rozumiem ból rodzin tych kibiców, którzy pod aresztem mówią o swoich dzieciach, o tym, że tam przebywają w złych warunkach, że dzieje im się krzywda. Natomiast wobec tych kibiców Lazio jest wykonywane prawo, które obowiązuje na terenie Polski tak samo obywateli polskich, jak i cudzoziemców _ - powiedział Sienkiewicz.

_ Trudno też nie powstrzymać się od komentarza, że część z tych rodziców, którzy w tej chwili upominają się o swoje dzieci, to są rodzice bandytów, których miejsce w momencie, kiedy dokonują tego rodzaju akcji, jest w aresztach, co też się stało _ - dodał. Szefowa włoskiej dyplomacji podkreśliła, że _ odpowiedzialność jest indywidualna, nie można jej generalizować _.

Piątkowa włoska prasa pisze o tym, że te wyjątkowo ostre słowa padły w dniu, gdy premier Włoch Enrico Letta podczas wizyty w Warszawie i rozmów z Donaldem Tuskiem upomniał się o rzymskich kibiców, aresztowanych w Polsce. Dziennik _ La Repubblica _ wyraża opinię, że sprawa fanów Lazio doprowadziła do napięcia między Włochami a Polską.

Najostrzej wypowiedź szefa polskiego MSW ocenił były minister obrony Włoch, polityk ugrupowania prawicy Ignazio La Russa, który oświadczył: _ To hańba, że polski minister nazywa bandytami zatrzymanych kibiców. My nie pozwolimy sobie powiedzieć tego samego o wielu Polakach, którzy mają poważne problemy z włoskim wymiarem sprawiedliwości _.

Czytaj więcej w Money.pl
Włoscy kibice ukarani. Wysokie wyroki Spośród 153 Włochów zatrzymanych w Warszawie przed meczem Legia Warszawa-Lazio Rzym, większość została ukarana za zakłócanie porządku publicznego i czynną napaść na policjantów.
Zakaz zakrywania twarzy - jest projekt prawa Projekt prezydenta wprowadza zakaz uczestnictwa w zgromadzeniach osób, których identyfikacja z powodu ubioru, nakrycia twarzy, lub zmiany ich wyglądu, jest niemożliwa.
Sienkiewicz: Policja nie zdążyła z reakcją W dwóch miejscach oddalonych od trasy "Marszu Niepodległości", przy skłocie i na pl. Zbawiciela, ewidentnie reakcja była spóźniona. Ocenił minister.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)