Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włoscy kibice ukarani. Wysokie wyroki

0
Podziel się:

Spośród 153 Włochów zatrzymanych w Warszawie przed meczem Legia
Warszawa-Lazio Rzym, większość została ukarana za zakłócanie porządku publicznego i czynną napaść na policjantów.

Włoscy kibice ukarani. Wysokie wyroki
(Reporter)

Spośród 153 Włochów zatrzymanych w Warszawie przed meczem Legia Warszawa-Lazio Rzym większość została ukarana za zakłócanie porządku publicznego, czynną napaść na policjantów oraz udział w zbiegowisku - poinformowała stołeczna policja.

W sumie przed czwartkowym meczem na komisariaty trafiło 167 osób, w tym 153 Włochów, dziewięciu Polaków, dwóch Duńczyków oraz Brytyjczyk, Czech i Albańczyk.

Jak informowała policja, do pierwszych zatrzymań doszło po tym, jak grupa włoskich kibiców, która przyjechała do Warszawy na mecz swojej drużyny, wyszła z jednego z klubów w centrum miasta. W pewnym momencie ponad sto osób wyszło na jezdnię i Al. Jerozolimskimi ruszyło w stronę stadionu Legii. Na wysokości ul. Poznańskiej grupa pseudokibiców zaatakowała policjantów. Mężczyźni obrzucili funkcjonariuszy i policyjne radiowozy kamieniami, słupkami i koszami na śmieci. Aby utrudnić identyfikację, niektórzy z kibiców zakładali kominiarki.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji spośród 150 osób zatrzymanych przed meczem, 85 odpowiadało za zakłócenie porządku publicznego, 36 - czynną napaść na policjanta, 27 - udział w zbiegowisku. Trzy osoby trafiły do stołecznego ośrodka dla osób nietrzeźwych.

Przed sądami trzy osoby zatrzymane za czynną napaść na policjanta dobrowolnie poddały się karze (2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 2 tys. zł grzywny oraz zakaz wstępu na imprezy sportowe). 11 osób ukarano grzywną w wysokości 400 zł. Wobec sześciu orzeczono 2-letni zakaz wstępu na imprezy sportowe oraz 600 zł grzywny, wobec czterech - 2-letni zakaz i 500 zł grzywny, a wobec jednej - 2-letni zakaz i 2 tys. zł grzywny. Sześć osób po przesłuchaniu zwolniono.

15 osób zostało aresztowanych na dwa miesiące. Osiem osób usłyszało wyrok pozbawienia wolności za udział w zbiegowisku (7 osób na 3 miesiące, a 1 osoba na 6 miesięcy). Trzech zatrzymanych usłyszało wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu (2 osoby - kara 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, 1 - kara 3 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata). Jedną osobę ukarano grzywną 1,8 tys. zł i 2-letnim zakazem wstępu na imprezy masowe.

W związku z popełnionymi wykroczeniami 19 osób ukarano grzywnami od 600 do 800 zł. Pięć kolejnych osób oprócz grzywien zostało ukaranych także 2-letnimi zakazami wstępu na imprezy sportowe. _ W przypadku pięciu osób odroczono termin rozprawy. Wobec 25 sprawa została przekazana do rozpatrzenia w trybie zwyczajnym, a 14 uniewinniono _ - powiedział kom. Andrzej Browarek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Grupę 17 innych mężczyzn (16 Włochów i jeden Albańczyk), którzy przyjechali na mecz, zatrzymano już w środę w nocy przed jednym z warszawskich hoteli, gdzie doszło do awantury. Policjanci zabezpieczyli przy nich niebezpieczne narzędzia, w tym noże i kastety.

_ - 7 osób ukarano grzywną w wysokości 3,4 tys. zł, a wobec 10 sprawa została skierowana do trybu zwykłego z uwagi na wskazanie adresu doręczeń w Polsce i udział obrońcy z wyboru _ - powiedział Browarek. Podczas czwartkowych incydentów z udziałem pseudokibiców nikt nie ucierpiał. Uszkodzony został policyjny radiowóz.

Czytaj więcej w Money.pl
Kibole Legii rozrabiali w Rzymie. Atakowali... Bandyci próbowali wedrzeć się do zabytków, jak Ołtarz Ojczyzny na Placu Weneckim czy Koloseum.
Policja zatrzymała 120 kibiców Lazio Rzym Kibole mieli obrzucić funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Włochów przewieziono do komisariatów, gdzie zostaną przesłuchani.
"Donald matole" nie obraziło premiera Sąd Okręgowy w Białymstoku umorzył sprawę jedenastu szalikowców obwinionych o wznoszenie okrzyków obrażających premiera Donalda Tuska i zakłócanie porządku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)