Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy, zwłaszcza Rzym, na celowniku Państwa Islamskiego

0
Podziel się:

Kolebka chrześcijaństwa to cel terrorystów z Państwa Islamskiego - twierdzi minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano.

Włochy, zwłaszcza Rzym, na celowniku Państwa Islamskiego
(Gtognini/CC BY 2.5/Wikimedia)

_ - Kolebka chrześcijaństwa to cel terrorystów z Państwa Islamskiego _- powiedział minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano. Ogłosił, że na front w Syrii pojechało 48 osób z Włoch.

Przedstawiając w Izbie Deputowanych informację rządu na temat zagrożenia ze strony dżihadystów, Alfano wyjaśnił, że obecnie nie ma żadnych konkretnych dowodów bądź wiadomości o planowanych atakach terrorystycznych w Italii.

Poinformował, że spośród 48 osób, które wyjechały z Włoch, by walczyć w Syrii w szeregach islamskich bojowników, dwie miały włoskie paszporty. Jeden z Włochów, młody genueńczyk zginął w Syrii w czerwcu zeszłego roku - dodał Alfano. Pozostali to imigranci z krajów muzułmańskich.

Szef MSW wyraził opinię, że należy zaostrzyć stosowanie istniejących narzędzi prawnych przeciwko mieszkającym we Włoszech dżihadystom, udającym się na front w Syrii czy Iraku. W tym celu jego zdaniem można zawsze stawiać im zarzut udziału w konflikcie poza granicami kraju i objąć ich specjalnym nadzorem, włącznie z zakazem opuszczania miejsca pobytu.

Zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego stanowi _ bezprecedensowe wyzwanie dla globalnego bezpieczeństwa _ - oświadczył Alfano. Dodał, że zagrożenie to dotyczy też Europy.

_ - To organizacja mająca takie zasoby, jakimi wcześniej żadna nie dysponowała _ - wyjaśnił włoski minister.

Poinformował ponadto, że włoski wywiad nie ma sygnałów o tym, by wysłannicy Państwa Islamskiego przybywali drogą morską do Włoch wraz z nielegalnymi imigrantami.

_ - Ale niczego nie można lekceważyć, nie należy niczego wykluczyć _ - oświadczył minister spraw wewnętrznych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wkroczymy, jeśli islamiści nam zagrożą" Dempsey podkreślił, że jego zdaniem kluczowi sojusznicy USA na Bliskim Wschodzie, tacy jak Jordania, Turcja i Arabia Saudyjska, przyłączą się do USA w walce z Państwem Islamskim.
Przywódcy muzułmańscy bronią chrześcijan Podkreślają, że barbarzyństwo fundamentalistów muzułmańskich nie ma niczego wspólnego z wartościami zawartymi w Islamie.
Izrael chce współpracy służb w walce z ISIL - _ Wolny świat wykazywał do tej chwili zbytnią tolerancję wobec organizacji terrorystycznych _ - uważa izraelski minister obrony .
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)