Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: za zniewagę nauczyciela grozi kara więzienia

0
Podziel się:

Obraźliwe słowa podczas wywiadówki w szkole to zniewaga urzędnika państwowego, za co rodzicowi można wytoczyć proces i ukarać go więzieniem - orzekł włoski Sąd Najwyższy.

Włochy: za zniewagę nauczyciela grozi kara więzienia
(Daveness_98/CC/Flickr)

Obraźliwe słowa pod adresem nauczyciela podczas wywiadówki w szkole to zniewaga urzędnika państwowego, za co rodzicowi można wytoczyć proces i ukarać go więzieniem - orzekł włoski Sąd Najwyższy, rozpatrując sprawę incydentu w gimnazjum w Toskanii.

Sąd Najwyższy (Kasacyjny) uchylił postanowienie sędziego z miejscowości Cecina koło Grosseto, który postanowił nie wytaczać procesu matce gimnazjalistki i skazał ją na grzywnę. Podczas rozmowy z nauczycielką córki w szkole kobieta użyła obraźliwych słów pod jej adresem.

Z decyzją o tym, by nie stawiać matki przed sądem nie zgodził się prokurator, który postanowienie to zaskarżył w Sądzie Najwyższym. Prokurator argumentował, że obraźliwe słowo skierowane do nauczyciela to nie tylko zwykły wulgaryzm, ale przestępstwo zniewagi urzędnika państwowego, bo taki ma on status.

Takie znieważenie jest zaś podstawą do wytoczenia procesu - przypomniał oskarżyciel, podkreślając, że grozi za to kara grzywny czy nawet więzienia.

Orzeczenie Sądu Najwyższego oznacza, że matkę gimnazjalistki czeka proces.Ani włoskie media, ani sąd nie ujawniły, co dokładnie matka powiedziała do nauczycielki z gimnazjum.

Czytaj więcej w Money.pl
Awantura w Turynie. Poszło o Mussoliniego To efekt odnalezienia rejestru honorowych mieszkańców z lat 20. zeszłego wieku, na której widniało nazwisko faszystowskiego przywódcy kraju.
Wstrząsające statystyki dotyczące imigrantów Około 23 tysięcy osób zginęło na Morzu Śródziemnym w ciągu ostatnich 14 lat podczas próby przedostania się do Włoch.
Berlusconi zbija kapitał polityczny na psach Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego były premier Włoch zabiega o głosy dla swego ugrupowania wśród właścicieli psów.
Kawiarnia, gdzie wymyślono Tiramisu zostanie... Ostatnie porcje tiramisu zostaną zaserwowane jutro w restauracji w Treviso, na północy Włoch, która szczyci się, że to tam wymyślono pół wieku temu słynny na całym świecie deser.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)