Notowania

narty
08.02.2010 12:48

Włochy: Więzienie dla winnego zejścia lawiny

W miniony weekend w lawinach we włoskich górach zginęło osiem osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KevBow/CC/Flickr)

Osiem osób zginęło w miniony weekend w lawinach we włoskich górach. Rząd chce wprowadzić do kodeksu karnego karę więzienia dla winnego zejścia lawiny, w rezultacie czego ktoś zginął lub odniósł obrażenia.

W poniedziałek znaleziono zwłoki narciarza, który dzień wcześniej został zasypany w okolicach San Pietro di Cadore koło Belluno. W nocy zmarła zaś 55-letnia kobieta, którą w ciężkim stanie wydobyto z lawiny w Val Pessina w Alpach. Lawina zasypała ją, kiedy spacerowała po górach.

W sobotę i niedzielę doszło także do wypadków śmiertelnych w Val d'Ossola w Piemoncie przy granicy szwajcarskiej, gdzie zasypane zostały dwie osoby oraz na Monte Baldo w rejonie Werony - dwie ofiary, a także w Valsassina koło Lecco i Cimon w rejonie Bellono.

Łącznie w wypadkach, spowodowanych zejściem lawin w ciągu dwóch dni obrażenia odniosło też 10 osób; jedna jest w stanie ciężkim.

To najtragiczniejszy weekend w górach od początku tegorocznego sezonu zimowego - podkreślają włoskie media.

Tymczasem do parlamentu Włoch trafił projekt nowelizacji ustawy, przygotowany przez rząd z inicjatywy Obrony Cywilnej. Proponuje się w nim karę więzienia dla osób, winnych zejścia lawiny i spowodowania wypadków. Wysokość kary więzienia miałaby zostać wyznaczona w toku prac parlamentarnych. Ponadto rząd wnioskuje o wyznaczenie grzywny wysokości 5 tys. euro dla narciarzy, którzy jeździć będą poza wyznaczonymi trasami oraz dla tych, którzy wybiorą się w góry mimo ostrzeżeń i alarmu lawinowego.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Na stoku narciarskim w kaskach ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/na;stoku;narciarskim;w;kaskach,188,0,563388.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: narty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz