Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
10.02.2014 08:02

Włochy: specjalny trybunał w sprawie kłótni sąsiadów

30 tysięcy spraw dotyczących sąsiedzkich kłótni o zwierzęta trafiło do trybunału działającego przy włoskim Stowarzyszeniu Obrony Zwierząt i Środowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Duncan Rawlinson/CC BY 2.0/wikimedia)

30 tysięcy spraw dotyczących sąsiedzkich kłótni o zwierzęta trafiło w zeszłym roku do _ trybunału _ działającego przy włoskim Stowarzyszeniu Obrony Zwierząt i Środowiska( AIDAA). Powodem sporów były nawet przekleństwa w wykonaniu papug i ucieczka domowych myszy.

Działacze organizacji odnotowali wzrost liczby takich spraw o prawie 25 proc. To zaś oznacza, że w 2013 roku awantura sąsiedzka o psy, koty, gryzonie, gady, ptaki i wszystkie inne domowe stworzenia wybuchała we Włoszech co 17 i pół minuty.

Najwięcej kłótni było w Rzymie, Ankonie, Neapolu i w Bolonii. Spory i prośby o ich rozstrzygniecie, a także skargi trafiają do specjalnego trybunału do spraw zwierząt, powołanego przy stowarzyszeniu i mającego oddziały we wszystkich regionach kraju. Z sądem tym współpracuje 113 adwokatów. Pomoc prawna jest bezpłatna.

Najczęściej wnioski o mediację ekspertów i pomoc prawną dotyczą zbyt głośnego szczekania psów, na co narzekają sąsiedzi ich właścicieli. Mieszkańcy bloków kłócą się też o to, czy psy powinny jeździć windą.

Koty są przyczyną prawie jednej trzeciej kłótni wśród lokatorów, którzy protestują przede wszystkim przeciwko temu, że wchodzą one na ich teren. Kilkadziesiąt spraw dotyczyło w zeszłym roku obraźliwych słów i wulgaryzmów powtarzanych przez papugi a także irytującego śpiewu kosów.

W Mediolanie wybuchła gigantyczna awantura w bloku, gdy z jednego z mieszkań uciekło stado udomowionych myszy, trzymanych na wolności przez właściciela. Sąd musiał godzić mieszkańców.

Liczba kłótni wzrasta - odnotowali działacze stowarzyszenia - i to mimo wejścia w życie we Włoszech przepisów zabraniających wprowadzania we wspólnotach mieszkaniowych i na osiedlach zakazu trzymania zwierząt w domu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamkiem szefa mafii zarządza jego rodzina Pochodzący z XIX wieku zamek w miejscowości Miasino w Piemoncie na północy Włoch został skonfiskowany tylko na papierze
Spór z EBC do Trybunału w Luksemburgu Trybunał Konstytucyjny Niemiec przekazał postępowanie w sprawie skupowania obligacji przez EBC Trybunałowi Sprawiedliwości UE - podał TK w Karlsruhe.
Nazwał teściową "żmiją". Oto decyzja sądu Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że nazwanie teściowej "żmiją" - i to nawet trzykrotne- nie jest przestępstwem, a więc nie podlega karze i nie może być podstawą do odszkodowania za straty moralne.
Luksusowy jacht będzie strzegł wielorybów Statek został skonfiskowany w Genui rosyjskiemu milionerowi, gdy na jaw wyszło, że nie płacił we Włoszech podatku VAT.
Tagi: włochy, trybunał, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz