Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
one direction
22.01.2013 07:30

Włochy: Skandal ze sprzedażą biletów na koncert

Kobiety zbuntowały się przeciwko masowemu zjawisku internetowych koników, którzy sprzedają bilety na koncert bijącego rekordy popularności młodzieżowego zespołu One Direction.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Matki włoskich nastolatków zbuntowały się przeciwko masowemu zjawisku internetowych _ koników _, którzy sprzedają bilety na koncert bijącego rekordy popularności młodzieżowego zespołu One Direction w Weronie w cenie nawet ponad 4 tysięcy euro.

Sprawę skierowano do włoskiej Gwardii Finansowej - informują media w Rzymie. To największy taki skandal ze sprzedażą biletów na koncert.

Uwielbiana przez młodzież na całym świecie brytyjska grupa wystąpi w słynnej Arenie w Weronie 19 maja, ale już teraz nad koncertem zawisły chmury z powodu afery, do jakiej doszło podczas sprzedaży biletów.

Bilety w cenie od 46 do 80 euro zniknęły w ciągu kilku minut, a obecnie w portalach społecznościowych i na stronach internetowych lokalnych dzienników mnożą się ogłoszenia o sprzedaży kart wstępu na koncert w wysokości nawet 4,5 tysiąca euro.

_ La Stampa _ nazwała masowy protest przeciwko konikom _ buntem matek _, bo to one w imieniu rozczarowanych dzieci, głównie rozmiłowanych w One Direction córek, zwróciły się do policji skarbowej apelując o przeprowadzenie kontroli przedsprzedaży biletów w Internecie i tego, w czyje trafiły ręce.

Lokalny dziennik _ Corriere del Veneto _ przytacza wypowiedzi zbuntowanych rodziców, którzy wyrażają przekonanie, że skoro nikomu nie udało się kupić biletów w chwili, gdy rozpoczęła się ich sprzedaż, doszło do ich masowego przejęcia przez oszustów czy wręcz nieuczciwe firmy pośrednictwa. Podkreśla się, że najwyraźniej chcą one wykorzystać szał popularności _ boysbandu _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Sprzedam zbędny dyplom". Prowokacja? Poruszenie we Włoszech wywołał oryginalny protest absolwenta uniwersytetu, który nie może znaleźć pracy zgodnej z wykształceniem.
Policja szuka króla paparazzich. Uciekł, bo... Przypadek 38-letniego Corony jest wyjątkowy. Stał się on we Włoszech tak znany, jak gwiazdy sportu i show-biznesu, których zdjęcia sprzedawał prasie.
Zabronią palenia przez smog w miastach? Co roku 8500 osób umiera we Włoszech z powodu smogu - przypomina włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons.
Tagi: one direction, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz