Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
27.04.2013 15:24

Włochy: Ruch 5 Gwiazd nie chce tworzyć rządu

Komik Beppe Grillo nie tylko nie uczestniczy w tworzeniu włoskiego rządu, jego parlamentarzyści nie brali też udziału w wyborach prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lucarelli/CC BY-SA 3.0/Wikipedia)

*Ruch 5 gwiazd byłego komika Beppe Grillo nie uczestniczy w tworzeniu włoskiego rządu, jego parlamentarzyści nie brali też udziału w wyborach prezydenta. Nazywa obecną sytuację we Włoszech _ Nocą republiki _. Jego reprezentanci są nieustannie celem ataków, nie tylko ze strony mediów. *

Desygnowany na premiera polityk partii demokratycznej Enrico Letta apelował do 163 parlamentarzystów ruchu byłego komika, by _ odmrozili _ swoje głosy i poparli jego starania o utworzenie rządu.

Odpowiedzią było kolejne _ nie _, a Beppe Grillo zarzucił przyszłej koalicji, że bojkotując jego senatorów i deputowanych, gardzi ośmioma milionami wyborców, którzy
głosowali na nich dwa miesiące temu.

Przykładem czynnego zwalczania ruchu jest- zdaniem lidera- atak hakerów na komputery niektórych działaczy. Wykradzione maile trafiły do mediów wraz z sugestią, że były tam również materiały o treści pornograficznej. _ Gdyby coś podobnego spotkało osoby z innych partii, mówiono by już o zamachu na bezpieczeństwo państwa _- pisze Beppe Grillo w swoim blogu.

Tymczasem jego parlamentarzyści postanowili zrezygnować z części zarobków, na czym
skarb państwa zaoszczędzi 400 tysięcy euro miesięcznie i pięć milionów w skali roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityczny pat. Czy prezydent pomoże? Włochy wciąż bez rządu. Liderowi centrolewicy nie udało się przekonać centroprawicy oraz populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd do udzielenia poparcia gabinetowi.
Bronił się jak mógł, ale został prezydentem Po pięciu nieudanych próbach wyboru następcy Giorgio Napolitano, dotychczasowy szef państwa w końcu się zgodził na reelekcję.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz