Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Dożywocie dla trzech hitlerowskich zbrodniarzy

0
Podziel się

W egzekucjach ludności cywilnej przeprowadzonych przez dywizję Hermann Goering zginęło ponad 400 osób.

Włochy: Dożywocie dla trzech hitlerowskich zbrodniarzy
(Mikdam/Dreamstime)
bDJrlPuJ

Wojskowy trybunał apelacyjny w Rzymie utrzymał wydane zaocznie wyroki dożywocia dla trzech zbrodniarzy hitlerowskich, których uznał za winnych dokonania masakr ludności cywilnej w Apeninach na pograniczu Toskanii i Emilii Romanii wiosną 1944 roku.

W egzekucjach ludności cywilnej przeprowadzonych przez dywizję _ Hermann Goering _ zginęło ponad 400 osób.

W wydanym wyroku podkreślono, że skazani zamordowali _ okrutnie i bez uzasadnionego motywu _ cywilów, którzy nie brali udziału w operacjach zbrojnych, wśród nich kobiety, starców i dzieci.

bDJrlPuL

Sąd apelacyjny w Rzymie rozstrzygał sprawę 12 hitlerowców skazanych zaocznie przez sąd pierwszej instancji w lipcu 2011 roku w Weronie na dożywocie. Od tamtego czasu trzech z nich zmarło. Trzech mężczyzn dzisiaj uniewinniono. Wobec trzech - 90-letniego Hansa Georga Winklera, 87-letniego Alfreda Luhmanna i 92-letniego Wilhelma Starka - utrzymano wyroki dożywocia.

Czytaj więcej w Money.pl
97-letni hitlerowiec skazany na dożywocie Trybunał wojskowy w Weronie na północy Włoch skazał w środę zaocznie 97-letniego hitlerowskiego zbrodniarza na karę dożywocia.
Ukarała ucznia, pójdzie do więzienia Coraz brutalniejsze i niekiedy wręcz okrutne zachowanie niektórych gimnazjalistów i licealistów wobec kolegów zmuszają pedagogów do drastycznych reakcji.
Berlusconi skazany na karę więzienia Sprawa, w której skazano byłego szefa włoskiego rządu, dotyczy początku lat 90.
bDJrlPvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)