Notowania

Przejdź na
imigranci we włoszech
01.04.2011 17:40

Włochy boją się imigracyjnego tsunami

Silvio Berlusconi wyraził opinię, że masowa ucieczka mieszkańców północnej Afryki na włoskie wybrzeża to ludzkie tsunami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził opinię, że masowa ucieczka mieszkańców północnej Afryki na włoskie wybrzeża to _ ludzkie tsunami _. Szef rządu zasugerował, że Włochy pozwolą imigrantom przedostać się do innych krajów, czyli głównie do Francji.

Na konferencji prasowej Berlusconi przedstawił, jak to ujął, _ mały plan Marshalla _, by doprowadzić do zablokowania fali nielegalnej imigracji z Tunezji.

Premier zaprezentował propozycję przyznania wszystkim nielegalnym imigrantom, którzy przypłynęli na Lampedusę i do innych punktów we Włoszech, tymczasowego prawa pobytu, aby umożliwić im swobodną podróż przez Włochy do celów w innych krajach.

Oceniono, że w ten sposób, uświadamiając realną groźbę napływu imigrantów, szef włoskiego rządu chce zmusić Francję, która nie wpuszcza uchodźców z Italii, a także całą Unię Europejską do udzielenia poparcia gabinetowi w Rzymie w walce z nielegalną imigracją i skutkami obecnego kryzysu.

Ta kontrowersyjna oferta włoskiego rządu jest faktycznie wyjściem naprzód oczekiwaniom imigrantów z Tunezji, spośród których wielu deklaruje po przybyciu na wyspę Lampedusa, że nie chcą pozostać w Italii. W ostatnich dniach wielu Tunezyjczyków podjęło próbę przedostania się do Francji przez granicę w rejonie miasta Ventimiglia. Strona francuska ich nie przyjęła.

ZOBACZ FILM Z OBOZU UCHODŹCÓW NA LAMPEDUSIE (wł):

Kryzys imigracyjny we Włoszech pogłębia jeszcze zjawisko masowych ucieczek imigrantów z miasteczek namiotowych. Chaos zapanował w miejscowości Manduria w Apulii na południu, skąd przez ogrodzenie uciekły dziesiątki afrykańskich uchodźców.

Jednocześnie poszczególne regiony Włoch sprzeciwiły się tworzeniu na ich terytorium kolejnych miasteczek namiotowych dla uciekinierów, gdyż - jak wyjaśnił szef Konferencji Regionów Vasco Errani - zarządzanie takimi strukturami jest niemożliwe.

Silvio Berlusconi, który w poniedziałek udaje się na rozmowy do Tunisu, zarzucił władzom Tunezji, że nie powstrzymały fali nielegalnej imigracji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t112338.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;boja;sie;naplywu;imigrantow,112,0,770416.html) Włochy boją się napływu imigrantów Chodzi głównie o uchodźców z Tunezji i innych krajów regionu Morza Śródziemnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t75695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;oglosily;stan;kryzysu;humanitarnego,93,0,770653.html) Włochy ogłosiły stan kryzysu humanitarnego To efekt masowego napływu nielegalnych imigrantów z Afryki północnej.
Tagi: imigranci we włoszech, włochy, imigracja, unia europejska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz