Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włamanie do pałacu Buckingham

0
Podziel się

Mężczyzna wspiął się po ogrodzeniu otaczającym królewską rezydencję i dostał się do samego budynku.

Włamanie do pałacu Buckingham
(PAP/EPA)
bEradtIR

Mężczyzna został zatrzymany na terenie rezydencji królowej Elżbiety II, pod zarzutem między innymi włamania - poinformowała londyńska policja. Podczas incydentu w pałacu nie przebywał żaden członek rodziny królewskiej.

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem włamania, naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia. Do zatrzymania doszło w poniedziałek, ale policja poinformowała o nim dopiero kilka dni później.

Mężczyzna wspiął się po ogrodzeniu otaczającym królewską rezydencję i dostał się do samego budynku. W chwili zatrzymania znajdował się w części pałacu, która obecnie jest w ciągu dnia dostępna dla zwiedzających. W pobliżu pałacu zatrzymano również innego mężczyznę, najprawdopodobniej jego wspólnika.

bEradtIT

Rzecznik policji podkreślił, że podczas incydentu w pałacu nie przebywał żaden członek rodziny królewskiej. Obecnie toczy się dochodzenie, które obejmie m.in. system bezpieczeństwa w pałacu. Dwór królewski nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

Nie był to pierwszy raz, gdy intruzowi udało się wtargnąć na teren Pałacu Buckingham, najbardziej znanej spośród trzech rezydencji królowej Elżbiety II.

W 1982 roku niejaki Michael Flagan dostał się do sypialni monarchini. Według mediów królowa spędziła pół godziny na rozmowie z intruzem, aby zająć jego uwagę do czasu aresztowania. On sam po latach zdementował te doniesienia, mówiąc, że monarchini na jego widok wybiegła z sypialni.

Na tereny otaczające pałac udało się przedostać także pacjentowi szpitala psychiatrycznego, a także grupie aktywistów protestujących przeciw energii atomowej, którzy po podstawionych drabinach wspięli się po ogrodzeniu i urządzili protest na trawniku przed rezydencją. Do środka przedostało się także kilku dziennikarzy, m.in. Ryan Perry z _ Daily Mail _, który spędził w pałacu dwa miesiące, udając lokaja.

bEradtIZ
Czytaj więcej w Money.pl
Pokaz mody w Pałacu Buckingham. Specjalnie dla niej W 2013 roku przypada 60. rocznica koronacji Elżbiety II. Z tej okazji dwór królewski przygotował wiele niespodzianek.
Mecz piłkarski w Pałacu Buckingham Książę William będzie gospodarzem spotkania i wręczy medale 150 wolontariuszom z rzeszy 400 tysięcy, którzy co roku pomagają w organizacji lokalnych rozgrywek w Anglii.
Limuzyna Elżbiety II sprzedana. Za ile? Za 40,5 tys. funtów sprzedano na aukcji w Anglii limuzynę Daimler Super V8 LWB.
bEradtJu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)