Notowania

Przejdź na
rosja
08.11.2014 20:21

Władimir Putin nagrodził i pozdrowił ostatniego marszałka ZSRR

-Jesteśmy dumni, że możemy być tu razem z panem - powiedział prezydent Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dmitrij Jazow dziś kończy 90 lat. Obchody urodzin marszałka Jazowa zorganizowano w Centrum Kultury Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Prezydent Rosji odznaczył emerytowanego wojskowego orderem Aleksandra Newskiego i wręczył mu imienny zegarek.

_ - Jesteśmy dumni, że możemy być tu razem z panem _ - powiedział Putin. Dmitrij Jazow to ostatni mianowany marszałek Związku Radzieckiego. W okresie rządów Michaiła Gorbaczowa był ministrem obrony.

W 1991 roku wsparł pucz przeciwko reformatorskim władzom Związku Radzieckiego. Po obaleniu puczu został aresztowany i osądzony. Po wyjściu na wolność na mocy amnestii został wysłany na emeryturę z zachowaniem wojskowych przywilejów.

Marszałek Jazow dotychczas otrzymał ponad 30 medali, orderów i odznaczeń, między innymi dwukrotnie był odznaczony orderem Lenina.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Donbasie. Rosja odmówiła uznania - _ Oficjalne stanowisko zostało przedstawione w krótkim, ale pojemnym oświadczeniu MSZ wydanym po wyborach. Użyto tam słowa "szanujemy" _ - powiedział doradca Putina.
Putin w Pekinie. Ważne rozmowy gospodarcze Problemy wzajemnej współpracy gospodarczej, wymiana poglądów na tematy międzynarodowe i regionalne, a także uzgodnienie stanowisk Moskwy i Pekinu przed szczytami APEC i G20 będą przedmiotem rozmów prezydenta Rosji w Chinach, dokąd udaje się on w sobotę.
Rosjanie przerzucają czołgi do Donbasu Wszystkie 30 i inny sprzet w ciągu ostatniej doby - poinformował rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz