Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wkrótce koniec płatnych reklam wyborczych?

0
Podziel się:

Projekt musi być uchwalony na najbliższym posiedzeniu Sejmu - mówi Jarosław Gowin.

Wkrótce koniec płatnych reklam wyborczych?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Platforma Obywatelska chce jak najszybciej uchwalić projekt ruchu Polska Jest Najważniejsza zakazujący płatnych reklam wyborczych.

Jarosław Gowin z PO powiedział, że projekt PJN musi być uchwalony na najbliższym posiedzeniu Sejmu. W przeciwnym razie zakaz spotów reklamowych w telewizji i radiu zacznie obowiązywać dopiero przy następnych wyborach.

Gowin zwrócił uwagę, żeemitowanie spotów wyborczych to nic innego, jak _ kupowanie poparcia _ a w kampanii wyborczej powinno chodzić o zupełnie coś innego.

Paweł Poncyliusz z PJN nie krył w rozmowie z IAR, że zainteresowanie PO ich projektem i zapowiedź szybkiego procedowania przy przepisach zakazujących emitowania reklam wyborczych, cieszy jego ugrupowanie. Zdaniem Poncyliusza - po wcześniejszym wyeliminowaniu walki na bilboardy, a teraz na spoty - partie skupią się w trakcie kampanii na rzeczach ważnych dla Polaków.

Aby nowe przepisy mogły obowiązywać już podczas jesiennych wyborów, ustawa musi zostać przegłosowana do 7 lutego. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego mówi bowiem, że przepisy wyborcze można zmieniać nie później niż pół roku przed dniem ogłoszenia wyborów. Prezydent ma ogłosić je najpóźniej w sierpniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t46423.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/w;swieta;odpoczelismy;od;reklamy,134,0,742790.html) W święta odpoczęliśmy od reklamy Po przedświątecznym bombardowaniu spotami, telewizje ograniczają liczbę reklam o połowę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t45469.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;gwiazdy;wyborow;czyli;jak;oni;kandyduja,177,0,705457.html) Zwoliński: Gwiazdy wyborów, czyli jak oni kandydują Jak obiecują to rapują, tańczą, śpiewają i są przy tym do bólu naturalni - kandydaci w zbliżających się wyborach samorządowych.
wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)