Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
barack obama w polsce
05.06.2014 11:11

Wizyta Obamy w Polsce w mediach na świecie. Prezydent "psychoterapeutą z butelką waleriany"

Rosyjska gazeta stwierdza, że Polska i inne kraje trzęsą się ze strachu w obawie, że może je spotkać los Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Rosyjskie media kpią z Polski i innych krajów środkowo - wschodniej Europy. Moskiewski Komsomolec zauważa, że wizyta Baracka Obamy w naszym kraju miała uspokoić skołatane nerwy Warszawy, obawiającej się rosyjskiej agresji.

Dziennik nazywa amerykańskiego prezydenta _ psychoterapeutą , który zamiast rakiet przywozi _ buteleczkę waleriany _. Rosyjska gazeta stwierdza, że Polska i inne kraje trzęsą się ze strachu w obawie, że może je spotkać los Ukrainy. Według _ Moskiewskiego Komsomolca _ polscy politycy doskonale rozumieją, że w przypadku bezpośredniej konfrontacji Rosji z USA - nie zostanie po nich nawet ślad _. Dziennik zauważa, że właśnie dlatego Polsce potrzebni są amerykańscy i natowscy żołnierze, którzy będą bardziej zakładnikami sytuacji, niż ewentualnymi obrońcami.

_ Moskiewski Komsomolec _ przekonuje, że polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wymienił konkretną cenę za, jak to ujęli dziennikarze, _ uspokojenie nerwów _. Ma to być stworzenie w Polsce amerykańskiej bazy wojskowej. Na koniec rosyjska gazeta sugeruje, iż Barack Obama nie przyleciał do Europy, aby rozmawiać z natowskimi partnerami, ale aby - chociaż przypadkowo - spotkać się z Władimirem Putinem.

Niemiecka prasa o pomyłce Obamy

Tymczasem prasa w Niemczech odnotowuje słowa Baracka Obamy, który mówił w Warszawie, że atak na jednego członka NATO oznacza atak na cały Sojusz. Ta wypowiedź pokazuje jak bardzo zmieniła się sytuacja w polityce międzynarodowej - pisze komentator dziennika _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _.

Jak czytamy, jeszcze pięć lat temu prezydent Barack Obama chciał otworzyć nowy rozdział relacji z Rosją. Zakładał wówczas, że Moskwa jest na drodze do nowoczesności, a nie wielkorosyjskiego nacjonalizmu. Wczorajsze przemówienie w Warszawie pokazało, że się mylił.

Obama wyraźnie ostrzegał bowiem Rosję, aby nie próbowała robić we wschodnich krajach NATO, tego co zrobiła na Ukrainie. Ale, jak czytamy, fakt, że Obama przypominał, iż atak na jeden kraj Paktu, oznacza atak na całe NATO, świadczy też o tym, że wschodnie kraje sojuszu mają co do tego wątpliwości. I nie są pewne czy Stany Zjednoczone rzeczywiście wypełniłyby swoje sojusznicze zobowiązania. Obama wie o tych wątpliwościach. Zna też granice amerykańskiej potęgi. Polsce i krajom bałtyckim, obiecał jednak, że nie zostaną same - pisze komentator _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent USA obiecuje. Więcej żołnierzy USA i sprzętu w Europie Barack Obama zadeklarował, że USA jest gotowe wspierać Ukrainę w kwestii bezpieczeństwa i reform. Złożył też obietnice dot. amerykańskiej obecności w Europie i eksportu energii.
Wałęsa ma spotkać się z Obamą. W czerwcu Barack Obama będzie w Polsce z okazji uroczystości rocznicowych 25 lat po wyborach 4 czerwca.
Zobacz Air Force One od środka. To forteca! Znajdują się w nim luksusowe sypialnie, gabinety, dwie kuchnie, a także doskonale wyposażona sala operacyjna i apteka.
Tagi: barack obama w polsce, obama w polsce, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz