Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
merkel
16.08.2014 21:31

Wizyta Merkel na Ukrainie? Jest oficjalne zaproszenie

Prezydent podziękował kanclerz Niemiec za poparcie dla dążeń Ukrainy do wolności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w telefonicznej rozmowie zaprosił kanclerz Niemiec Angelę Merkel do odwiedzenia w przyszłym tygodniu Ukrainy w celu omówienia spraw będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

_ - W toku rozmowy strony omówiły międzynarodowe wysiłki zmierzające do pokojowego uregulowania sytuacji w Donbasie (...) Petro Poroszenko zaprosił Angelę Merkel do odwiedzenia już w przyszłym tygodniu Ukrainy w celu szczegółowego omówienia spraw będących przedmiotem wspólnego zainteresowania _ - zakomunikowała służba prasowa szefa państwa ukraińskiego, jak informuje agencja Interfaks-Ukraina.

Prezydent podziękował pani Merkel za poparcie Niemiec dla Ukrainy, jak również wyraził nadzieję, że przywódcy państw UE poświęcą należytą uwagę sprawom ukraińskim podczas najbliższego posiedzenia Rady Europejskiej w dniu 30 sierpnia.

_ - Petro Poroszenko wyraził także gotowość przybycia na to posiedzenie w celu poinformowania przywódców państw Unii Europejskiej o sytuacji na Ukrainie, jak to miało miejsce 27 czerwca na posiedzeniu Rady Europejskiej _ - czytamy w komunikacie prezydenckiej służby prasowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel stanie dziś murem za Ukrainą Merkel i Poroszenko rozmawiali przez telefon dziś w nocy - podała administracja prezydencka w Kijowie.
Merkel przed meczem spotkała się z Putinem Kanclerz Niemiec i prezydent Rosji uznali, że sytuacja na Ukrainie się pogarsza i opowiedzieli się za intensyfikacją wysiłków pokojowych.
Te rozmowy zakończą kryzys ukraiński? Moskwa apeluje o rozejm Prezydent Francji wraz z Angelą Merkel przeprowadzili rozmowę telefoniczną z prezydentami Rosji i Ukrainy. Przywódcy rozmawiali dwie godziny.
Tagi: merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz