Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydentura obamy
04.12.2013 10:31

Więziony Amerykanin napisał list do prezydenta Obamy

Alan Gross odsiaduje na Kubie wyrok za szpiegostwo. Zarzuca władzom USA, że pozostawiły go samemu sobie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

W liście do Obamy, który wczoraj opublikował dziennik _ Washington Post _, 64-letni Gross napisał, że stracił niemal wszystko. Jego kariera zawodowa legła w gruzach, nie ma też możliwości wspierania swej rodziny. Podkreślił, że jego matka i córka są ciężko chore, a żona musiała sprzedać dom.

Gross został aresztowany na Kubie w grudniu 2009 roku. Oskarżono go o szpiegostwo i wspieranie kubańskiej opozycji, m.in. przez dostarczanie jej sprzętu telekomunikacyjnego i komputerów. Został za to skazany na 15 lat więzienia.

Rzecznik Białego Domu Jay Carney powiedział wczoraj, że sprzęt przeznaczony był dla niewielkiej społeczności żydowskiej na Kubie, by umożliwić jej nieograniczony dostęp do internetu. Ponownie zaapelował do władz w Hawanie o uwolnienie Grossa. Podkreślił, że jego więzienie szkodzi _ konstruktywnym relacjom _ między USA i Kubą. Od ponad pół wieku oba państwa nie utrzymują stosunków dyplomatycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
USA apeluje do władz Kuby: Uwolnijcie go Alan Gross został aresztowany w Hawanie 3 grudnia 2009 r. pod zarzutem prowadzenia potajemnie wrogiej działalności.
Kuba nie może znaleźć banku w USA Kubańska Sekcja Interesów poinformowała, że nie zdołała znaleźć instytucji finansowej, w której mogłaby otworzyć konta.
Afera PRISM. Szefostwo NSA na celowniku? - _ Prezydent Barack Obama ma pełne zaufanie do szefa NSA generała Keitha Alexandra i jego podwładnych _- zapewnił rzecznik Białego Domu Jay Carney.
Tagi: prezydentura obamy, szpiegostwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz