Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kradzież biżuterii
10.11.2012 21:35

Więzienie dla młodocianego rabusia w przebraniu

Chłopak zrabował w lipcu biżuterię wartości 50 tys. funtów ze sklepu jubilerskiego w hrabstwie Kent. Ekspedientom zagroził dwoma atrapami pistoletów i związał ich, po czym uciekł z łupem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Na pięć lat więzienia skazany został brytyjski 16-latek, który dokonywał napadów rabunkowych na jubilerów, korzystając z charakteryzacji, żeby zmienić wygląd.

Ucharakteryzowany na starszego pana Miles Alura (sąd zgodził się na ujawnienie jego nazwiska) zrabował w lipcu biżuterię wartości 50 tys. funtów ze sklepu jubilerskiego w hrabstwie Kent. Ekspedientom zagroził dwoma atrapami pistoletów i związał ich, po czym uciekł z łupem.

Przypadkowy przechodzień, który był świadkiem napadu, zawiadomił policję i chłopaka wkrótce zatrzymano w ogrodzie niedaleko obrabowanego sklepu. Policja znalazła tam atrapy broni i elementy charakteryzacji, a także torbę ze skradzioną biżuterią.

W śledztwie ustalono, że miesiąc wcześniej młodociany rabuś, w peruce z dredami, napadł na sklep jubilerski w Londynie, kradnąc biżuterię wartą 100 tys. funtów.

Alura miał dwóch młodocianych wspólników. Jeden z nich został skazany na trzy lata więzienia, drugi na 12 miesięcy aresztu i reedukację.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą dać Pokojowego Nobla czternastolatce Dziewczynka została postrzelona przez talibów, gdyż walczyła o prawo kobiet do edukacji.
Połowa Brytyjczyków za wyjściem z Unii YouGov opublikował wyniki sondażu w czwartek, dzień po spotkaniu premiera Davida Camerona z kanclerz Angelą Merkel na Downing Street.
Brytyjczykom topnieją oszczędności. Powód? Blisko co piąte brytyjskie gospodarstwo domowe (19 proc.) nie ma w ogóle oszczędności, a dalsze 12 proc. odłożyło na czarną godzinę mniej niż 250 funtów.
Tagi: kradzież biżuterii, wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz