Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wietnamski tankowiec porwany przez piratów. Płynął z Singapuru

0
Podziel się:

Statek został prawdopodobnie porwany przez piratów na trasie z Singapuru - poinformowało Międzynarodowe Biuro Morskie.

Wietnamski tankowiec porwany przez piratów. Płynął z Singapuru
(eunavfor.eu)
bEKpfrDV

Wietnamski tankowiec transportujący olej napędowy został prawdopodobnie porwany przez piratów na trasie z Singapuru do Wietnamu - poinformowało Międzynarodowe Biuro Morskie (IMB).

Armator stracił kontakt ze statkiem _ Sunrise 689 _ z 18 członkami załogi po jego wypłynięciu z portu 2 października.

Według IMB statek najprawdopodobniej został porwany, a jego urządzenia telekomunikacyjne wyłączono lub zniszczono. Tankowca nie można zlokalizować za pomocą satelity.

bEKpfrDX

Jak powiedział Noel Choong z biura IMB w Kuala Lumpur, to już 12. porwanie przez piratów od kwietnia na akwenach Azji Południowo-Wschodniej. Porwane jednostki uwalniano po uprzednim ogołoceniu ich z przewożonego ładunku.

Czytaj więcej w Money.pl
Piraci porwali statek na Morzu Czerwonym Porywacze skierowali jednostkę na południe, w kierunku wód terytorialnych Somalii. Jest to pierwsze udane porwanie statku w regionie od 2012 roku - poinformowały dzisiaj władze morskie.
Dobra wiadomość dla podróżujących po Azji Tajlandia, Laos i Wietnam zamierzają uruchomić regularne połączenia autobusowe pomiędzy tymi krajami.
"Nie ma tu wolnośći wyznania". Gdzie? Reżim komunistyczny w Wietnamie stopniowo łagodził kontrolowanie praktyk religijnych wraz z zapoczątkowaniem reform gospodarczych w latach 90.
bEKpfrEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)