Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wietnamczycy w wigilię świętują utworzenie armii

0
Podziel się:

W tym kraju żyje druga co do liczby wspólnota katolików w Azji.

Wietnamczycy w wigilię świętują utworzenie armii
(tamtaonline/CC BY-NC-SA/Flickr)

Chrześcijanie w Wietnamie mogli świętować Boże Narodzenie tylko kilka godzin, w Wigilię. Choć w tym kraju żyje druga, co do liczby wspólnota katolików w Azji, 25 grudnia nie jest świętem, tylko dniem pamięci o utworzeniu Wietnamskiej Armii Ludowej.

Wigilia w Wietnamie to normalny dzień pracy. W niektórych częściach kraju, 25 grudnia władze wyznaczają uczniom egzaminy w szkołach - mówi IAR Dang Thu Huong.

- _ Widać różnicę jak święta te przeżywają wierzący, a jak niewierzący _ - dodaje.

Dochodzi też do patologii. Niektórzy Wietnamczycy chcą wykorzystać Boże Narodzenie i kupują prezenty dla własnych dzieci oraz dzieci swoich kierowników z pracy. Tym drugim po to, aby się przypodobać szefom.

Czytaj więcej w Money.pl
Piraci okradli tankowiec. Co z załogą? Statek został porwany na początku października na trasie z Singapuru do Wietnamu.
Siemoniak poleciał do Wietnamu. Po co? Tomasz Siemoniak podkreślił, że będzie towarzyszyło mu kilku przedstawicieli polskiego przemysłu obronnego. _ Chcemy rozmawiać o możliwościach współpracy _ - dodał.
"Nie ma tu wolnośći wyznania". Gdzie? Reżim komunistyczny w Wietnamie stopniowo łagodził kontrolowanie praktyk religijnych wraz z zapoczątkowaniem reform gospodarczych w latach 90.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)