Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkw
25.11.2014 23:39

Wiesław Kozielewicz zastępcą szefa PKW

Po problemach z systemem informatycznym liczącym głosy w wyborach samorządowych do dymisji podało się ośmiu z dziewięciu sędziów Komisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)
Dotychczasowa PKW

Wiesław Kozielewicz zastąpił na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego w stanie spoczynku Stanisława Kosmala, który w związku z ukończeniem 70. roku życia przestał był członkiem Państwowej Komisji Wyborczej.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym w skład Państwowej Komisji Wyborczej wchodzi dziewięciu sędziów powoływanych przez prezydenta - trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wskazanych przez prezesa Trybunału, trzech sędziów Sądu Najwyższego, wskazanych przez pierwszego prezesa tego sądu, trzech sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, wskazanych przez prezesa NSA.

Po problemach z systemem informatycznym liczącym głosy w wyborach samorządowych do dymisji podało się ośmiu z dziewięciu sędziów PKW (z funkcji odejdą po drugiej turze wyborów); jeden sędzia odszedł, bo skończył 70 lat - Kodeks wyborczy przewiduje wygaśnięcie mandatu po ukończeniu 70. roku życia. Do dymisji podał się także szef Krajowego Biura Wyborczego Kazimierz Czaplicki (z funkcji odejdzie po ogłoszeniu wyników II tury wyborów).

Czytaj więcej w Money.pl
Państwowa Komisja Wyborcza do zmiany - dymisję ogłosił cały skład. Politycy są zadowoleni? Nie wszyscy odchodzą z powodu problemów z systemem liczenia głosów.
Komorowski o wyborze nowego składu PKW Prezydent spotkał się dziś z prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim, z prezesem Naczelnego Sądu Administracyjnego Romanem Hauserem oraz I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf.
Jak będą liczyć głosy w II turze wyborów? Wynik testu systemu informatycznego przesądzi o tym, czy będzie on wykorzystany w II turze wyborów samorządowych.
Tagi: pkw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz