Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: CBA zatrzymało 7 osób z Centrum Kształcenia w Pile

0
Podziel się

Siedmioro pracowników Centrum Kształcenia w Pile zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wielkopolskie: CBA zatrzymało 7 osób z Centrum Kształcenia w Pile
(Reporter Poland)
bDZxpuid

Siedmioro pracowników Centrum Kształcenia w Pile zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mieli poświadczać osobom, które nie brały udziału w kursach, ich obecność na zajęciach i egzaminach.

Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, zatrzymania mieszkańców Piły w wieku od 31 do 78 lat miały miejsce w czwartek. Wszyscy są pracownikami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Poznaniu Centrum Kształcenia w Pile.

_ - Jak ustalili agenci CBA, zatrzymani potwierdzali uczestnictwo w zajęciach teoretycznych i praktycznych, a przede wszystkim w egzaminach końcowych, osobom, które faktycznie nie brały w tych kursach udziału. Umożliwiało im to uzyskanie uprawnień, np. na wózki widłowe _ - poinformował.

bDZxpuif

Prokuratura w Pile postawiła im w sumie 107 zarzutów (głównie dot. poświadczenia nieprawdy), zastosowała wobec zatrzymanych dozór policyjny. Grozi im do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
140 polskich kiboli zatrzymanych w Niemczech Jechali na mecz swojej drużyny do Hanoweru. Mieli ze sobą pałki, noże, petardy i byli agresywni.
Ruszyła letnia szkoła antykorupcyjna Gromadzi najlepszych absolwentów szkół antykorupcyjnych na Ukrainie i w Mołdawii.
Afera budowlana z drużyną Hiszpanii w tle Śledczy podejrzewają, że fałszowano dokumenty i pozwolenia na budowę. W ośrodku tym w czasie UEFA Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii.
bDZxpuiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)