Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkie straty dla budżetu. Z tego powodu

0
Podziel się:

Twórcy napisali list do Radosława Sikorskiego. Chcą od Marszałka Sejmu podjęcia odpowiednich kroków legislacyjnych, które mają walczyć ze zjawiskiem piractwa.

Wielkie straty dla budżetu. Z tego powodu
(Parlament Europejski)
bEKzVEnF

Dwóch na trzech Polaków przyznaje się, że korzysta z nielegalnych źródeł kultury. Na ich oglądanie poświęcają ponad 5 godzin w miesiącu.

Prawnik Wojciech Bojarski zwrócił uwagę na masową skalę pozyskiwania filmów z internetu w sposób nielegalny.

Na film _ Wałęsa. Człowiek z nadziei _ poszło do kina prawie milion ludzi. Tymczasem szacuje się, że w sieci było 460 tysięcy przypadków nielegalnego udostępnienia tego filmu w sieci.

bEKzVEnH

Wojciech Bojarski przyznaje, że w pierwszej kolejności największe straty z tytułu piractwa mają serwisy i firmy, które dystrybuują legalną kulturę. W dalszej kolejności są to twórcy. W dalszej perspektywie traci też budżet państwa, a przez to społeczeństwo.

Szacuje się, że za 4 lata strata PKB z tytułu internetowego piractwa mogą sięgnąć nawet 6 miliardów złotych. Twórcy napisali list do Radosława Sikorskiego. Chcą od Marszałka Sejmu podjęcia odpowiednich kroków legislacyjnych, które mają walczyć ze zjawiskiem piractwa. Podpisali się pod nim m.in. Robert Janowski, Marek Kościkiewicz.

Czytaj więcej w Money.pl
Link poróżnił sędziów. Już nie piractwo? Polskie orzecznictwo, w przeciwieństwie do unijnego, uznaje, że już sam odnośnik do utworu może naruszać prawa autorskie.
Wraca słynna sprawa ws. muzyki u fryzjera Wrocławski Sąd Apelacyjny w piątek rozpatrzy odwołanie Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ws. niepłacenia tantiem za muzykę emitowaną z radia w zakładzie fryzjerskim. W kwietniu sąd pierwszej instancji oddalił pozew ZAiKS-u.
Niewielu wie, czy film w sieci jest legalny Do problemów z oceną legalności udostępnionych w sieci filmów przyznało się 70 proc. badanych.
bEKzVEoi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)