Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkie ćwiczenia wojskowe Korei Płd.

0
Podziel się:

W ciągu 12 dni w wielkich manewrach weźmie udział 330 tys. żołnierzy

Wielkie ćwiczenia wojskowe Korei Płd.
(Polaris/East News)
bFeWSilN

W Korei Południowej rozpoczęły się doroczne ćwiczenia wojskowe. W tym roku zorganizowano je na największą dotąd skalę - w ciągu 12 dni weźmie nich udział 330 tys. żołnierzy - poinformowała agencja prasowa Yonhap.

W poprzednich latach w takich ćwiczeniach uczestniczyło około 80 tys. żołnierzy.

edług agencji Yonhap, powołującej się na informacje ze sztabu generalnego południowokoreańskich sił zbrojnych, zdecydowano się na tak wielkie manewry, ponieważ w ostatnich miesiącach intensywnie szkoliła swoje wojska Korea Północna.

bFeWSilP

W manewrach wezmą też udział żołnierze USA stacjonujący w Korei Południowej. Ćwiczona ma być m.in. obrona południowokoreańskich wysp wzdłuż granicy morskiej z Koreą Północną.

Pjongjang jak zawsze potępił południowokoreańskie manewry, oskarżając Seul o chęć sprowokowania wojny.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna ponownie straszy rakietami Zaledwie w poniedziałek, Pjongjang apelował do Korei Południowej o pokój.
Korea przeprowadzi manewry z ostrą amunicją Zostaną one przeprowadzone z użyciem ostrej amunicji w dwóch regionach położonych w pobliżu spornej granicy morskiej z Koreą Południową - podało dzisiaj południowokoreańskie ministerstwo obrony.
Groźba wybuchu wojny nie zatrzyma Seulu Pjongjang grozi, że jeśli dojdzie do manewrów - zostanie to odebrane jak początek inwazji na Północ.
Japonia walczy o uwolnienie porwanych Pod koniec maja br. Korea Północna zgodziła się ponownie zbadać losy uprowadzonych Japończyków. Postępowanie rozpoczęło się w czerwcu.
bFeWSimq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)