Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Większość policyjnych radarów jest nielegalna?

0
Podziel się:

Prawnik dowodzi, dlaczego policyjne suszarki są używane bezprawnie. Jest reakcja Komendy Głównej Policji.

Większość policyjnych radarów jest nielegalna?
(PAP/Darek Delmanowicz)
bEKZWkdh

Prawie dwa tysiące ręcznych radarowych mierników prędkości, czyli dwie trzecie wszystkich policyjnych _ suszarek _, jest używanych niezgodnie z polskim prawem - dowodzi ekspert. Policja twierdzi, że działa zgodnie z przepisami, bo wszystkie tego typu urządzenia mają stosowną legalizację.

Regulujące tę materię rozporządzenie Ministra Gospodarki z 2007 roku mówi, że _ konstrukcja i wykonanie przyrządów powinny zapewniać identyfikację pojazdu, którego prędkość jest kontrolowana. _Tymczasem w przypadku pomiaru prędkości dwu i więcej pojazdów poruszających się obok siebie żadne z tych urządzeń nie jest w stanie pokazać, który pojazd zmierzyło.

_ _

bEKZWkdj

Policja twierdzi, że działa zgodnie z przepisami_ , bo wszystkie tego typu urządzenia mają stosowną legalizację - wyjaśnia młodszy inspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji . _

_ - Wszystko jest zgodnie z prawem - twierdzi Karol Markiewicz, dyrektor gabinetu prezesa Głównego urzędu Miar . - Ta identyfikacja jest umożliwiona i nie można porównywać przyrządu obsługowego z bezobsługowym. Czyli tutaj istotne jest jeszcze zachowanie użytkownika, czyli osoby, która dokonuje pomiaru - wyjaśnia . _- _ Przepis jest jednoznaczny i wyraźnie dotyczy on budowy i konstrukcji takiego urządzenia _ - mówi doktor Piotr Kładoczny, wykładowca prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Jego zdaniem, policyjne suszarki są używane nielegalnie. _ - Przepis wskazuje, że konstrukcja przyrządu ma umożliwiać stwierdzenie czy to jest ten pojazd, którego prędkość jest mierzona czy też nie. Istnieje wątpliwość co do możliwości dowodowych instrumentów, które są niezgodne z przepisami _- tłumaczy Kładoczny.

Oznacza to, że ponad 1900 ręcznych radarowych mierników jest używanych niezgodnie z prawem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/175/258479_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci/kierowco-koniec-strachu-nie-dzialaja-fotoradary,0,1292413.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kierowco, koniec strachu. Nie działają fotoradary Powód? Niektóre wyłączono, bo wymagają konserwacji w zakładzie w Toskanii; reszta już jest po przeglądzie, ale straż miejska nie odbiera ich, bo nie ma na to pieniędzy...
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/194/257730_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/siekiera-benzyna-ciezarowka-i-slowem-walcza-z-fotoradarami-od-lat-ale-jak-zapewniaja-nie-sa-ich-wrogami,0,1231882.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Siekierą walczą z fotoradarami Wilhelm Tell, Zorro czy _ Ognista Dwójka _ - łączy ich jedno. Wkroczyli na wojenną ścieżkę z fotoradarami.
bEKZWkdK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)