Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiekszość Polaków jest ubezpieczonych. O co ta walka?

0
Podziel się:

Sporadycznie zdarzają się przypadki, że lekarz wypisze receptę osobie nieuprawnionej.

Wiekszość Polaków jest ubezpieczonych. O co ta walka?
(PAP/Lech Muszyński)

Według szacunków Narodowego Funduszu Zdrowia, prawie wszyscy Polacy są ubezpieczeni. Liczba osób, za które pracodawca opłaca składkę na ubezpieczenie zdrowotne oraz członków rodzin korzystających z ubezpieczenia, wynosi 37 milionów 400 tysięcy. 20 tysięcy ubezpiecza się dobrowolnie.

Rzecznik NFZ Andrzej Troszyński powiedział, że jest też około 800 tysięcy osób, za które ubezpieczenie płacą różne instytucje. Na przykład za bezdomnych składkę na ubezpieczenie zdrowotne opłaca budżet państwa.

- _ Wiadomo na przykład, że za funkcjonariuszy straży pożarnej odprowadza Szkoła Państwowej Straży Pożarnej, za bezrobotnego pobierające zasiłek płaci Powiatowy Urząd Pracy, za posłów Kancelaria Sejmu _ - mówi Troszyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA TROSZYŃSKIEGO:

Jak dodaje Andrzej Troszyński, sporadycznie zdarzają się przypadki, że lekarz wypisze receptę osobie nieubezpieczonej. - _ Na dowód, że tych osób nieubezpieczonych, korzystających ze świadczeń opłaconych przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest niewiele świadczy przykład, że w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku kontrole oddziałów wojewódzkich NFZ wykryły 6 recept wypisanych osobom nieuprawnionym. W całej Polsce _- mówi Troszyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA TROSZYŃSKIEGO:

Od nowego roku lekarze protestują przeciwko ustawie refundacyjnej, stawiając na receptach pieczątki _ Refundacja do decyzji NFZ _. Obawiają się kar finansowych, jeżeli źle wybiorą wysokość refundacji lub jeżeli okaże się, że pacjent jest nieubezpieczony.

więcej na temat protestu lekarzy w Money.pl
Lekarze są biedni. Pacjenci powinni dać im spokój! Lekarze przeżywają zbyt wiele wstrząsów - uważa Bartosz Chochołowski.
Tusk postraszył lekarzy. Teraz pora na... Poseł PO mówi, czy afera wokół leków refundowanych to wizerunkowa katastrofa.
Oto prosty pomysł, jak pomóc pacjentom Były szef NFZ Andrzej Sośnierz mówi o zakończeniu wojny lekarzy z rządem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)