Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Większość Amerykanów za torturami

0
Podziel się:

Aż 56 procent jest przekonanych, że brutalne przesłuchania pomogły uchronić Stany Zjednoczone przed kolejnym atakiem terrorystycznym.

Większość Amerykanów za torturami
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)

Większość Amerykanów uważa, że brutalne przesłuchania w ramach wojny z terroryzmem były uzasadnione. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego po opublikowaniu raportu na temat działań CIA po atakach z 11 września.

Według sondażu ośrodka Pew Research Center, 51 procent Amerykanów usprawiedliwia stosowanie przez CIA metod, które obrońcy praw człowieka nazywają torturami.

Było to między innymi podtapianie, długotrwałe przetrzymywanie w niewygodnej pozycji i pozbawianie snu. Za niedopuszczalne metody te uważa niespełna jedna trzecia badanych.

Aż 56 procent jest przekonanych, że brutalne przesłuchania pomogły uchronić Stany Zjednoczone przed kolejnym atakiem terrorystycznym. Amerykanie są podzieleni w sprawie zasadności opublikowania raportu przez komisję senacką.

O ile raport na temat metod stosowanych przez CIA wywołał ogromne poruszenie wśród elit politycznych w kraju i za granicą, to większość Amerykanów przyjęła go ze wzruszeniem ramion. Tylko co piąty ankietowany przyznał, że uważnie śledził doniesienia w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiceprezydent USA broni brutalnych tortur - _ Nie widzę problemu w ostrzejszych przesłuchaniach o ile pomagają w osiągnięciu celu _ - powiedział polityk.
Sensacyjne oświadczenie szefa CIA - _ Al- Kaida chciała uderzyć jeszcze raz _ - mówi John Brennan, odpowiadając na raport w sprawie tortur.
Autorytet USA podkopany. Obama się martwi Rzecznik Białego Domu powiedział, że nawet jeśli dzięki brutalnym metodom przesłuchań udało się zdobyć jakiś użyteczny materiał wywiadowczy, to i tak nigdy nie powinny one mieć miejsca, bo zaszkodziło to wizerunkowi USA.
Raport Senatu USA: CIA brutalna i nieskuteczna - _ Może nigdy nie być dobrej pory na publikację tego raportu _ - stwierdziła szefowa senackiej komisji ds. wywiadu Dianne Feinstein.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)