Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piraci w somalii
14.04.2014 15:08

Większe kary dla somalijskich piratów

Hiszpański sąd najwyższy podniósł o pięć lat kary więzienia wymierzone sześciu somalijskim piratom, którzy w 2012 roku zaatakowali u wybrzeży Afryki hiszpański okręt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Hiszpański sąd najwyższy podniósł o pięć lat kary więzienia wymierzone sześciu somalijskim piratom, którzy w 2012 roku zaatakowali u wybrzeży Afryki hiszpański okręt, najprawdopodobniej biorąc go omyłkowo za frachtowiec.

W ogłoszonym dzisiaj orzeczeniu sąd uznał, że Somalijczycy dopuścili się ataku, a nie próby ataku; fiasko napaści nie może być okolicznością łagodzącą. Piraci spędzą więc w więzieniu od 13 do 17 lat.

W styczniu 2012 roku piraci ostrzelali w ciemnościach okręt _ Patino _ - jednostkę zaopatrzeniową hiszpańskiej marynarki wojennej - z łodzi motorowej. Załoga okrętu odpowiedziała ogniem, sześciu napastników ujęto._ Patino _ uczestniczył w unijnej operacji Atalanta, której celem jest ochrona statków przed piratami.

Czytaj więcej w Money.pl
Okręt desantowy i 2 niszczyciele na Pacyfiku W skład zespołu wchodzą największy chiński okręt desantowy Changbaishan oraz dwa niszczyciele.
Piraci porwali statek na Morzu Czerwonym Porywacze skierowali jednostkę na południe, w kierunku wód terytorialnych Somalii. Jest to pierwsze udane porwanie statku w regionie od 2012 roku - poinformowały dzisiaj władze morskie.
Piraci przez 8 lat zebrali 330 mln USD okupu Narzekają, że znaczna część tych pieniędzy posłużyła do finansowania szerokiego wachlarza działań przestępczych, od handlu ludźmi po wspieranie zbrojnych milicji.
Tagi: piraci w somalii, piraci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz