Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Więcej Rosjan wierzy w Putina niż w Boga"

0
Podziel się:

Tak tytułuje swój tekst rosyjski dziennik "Wiedomosti". Gazeta przypomina, że we wrześniowym sondażu Centrum Analitycznego Jurija Lewady, aż 86 procent Rosjan poparło politykę prezydenta.

"Więcej Rosjan wierzy w Putina niż w Boga"
(LASKI DIFFUSION/EAST NEWS)
bEJtOZfV

Tak tytułuje swój tekst rosyjski dziennik Wiedomosti. Gazeta przypomina, że we wrześniowym sondażu Centrum Analitycznego Jurija Lewady, aż 86 procent Rosjan poparło politykę prezydenta.

Rosyjski dziennik zauważa, że takim wysokim poparciem cieszą się przywódcy państw uznawanych za totalitarne. Zestawia te dane z badaniami opinii publicznej na temat wiary w Boga. I tak w większości krajów na świecie, do wiary w Boga przyznaje się od 75 do 90 procent obywateli. W Rosji wskaźnik ten wacha się od 65 do 73 procent.

Gazeta podkreśla, że Rosjanie wierzący w jakąkolwiek siłę wyższą, nawet liczeni łącznie nie stanowią 86 procent społeczeństwa. _ - Śmiało więc możemy mówić, że więcej ludzi w Rosji popiera Putina niż wierzy w Boga _ - twierdzi dziennik i dodaje, że _ taki wysoki poziom poparcia dla polityka świadczy o szczególnym stanie społeczeństwa _. _ Wiedomosti _ sugerują, że rosyjskie społeczeństwo znalazło się w sytuacji stada, które idzie za pasterzem.

bEJtOZfX

Gazeta wyjaśnia, że tak dzieje się, gdy obywatele czują się zagrożeni i liczą na jakiś _ ratunek _. Publikację zamyka przypomnienie, że podobnie było z 90-procentowym poparciem dla George'a Busha, zaraz po zamachach na WTC.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin zlikwiduje niezależną gazetę? Przejęcie Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył, że o losach Wiedomosti zdecyduje_ proces rynkowy _.
Szokujący skok poparcia dla polityki Putina Zdecydowana większość Rosjan uważa, że koncentracja prawie całej władzy w rękach prezydenta Władimira Putina leży w interesie kraju - wynika z najnowszego sondażu.
bEJtOZgy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)