Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceszef "Nowej Gaziety" pobity i ograbiony

0
Podziel się:

Siergiej Sokołow został zaatakowany w nocy w Moskwie. Sprawców nie schwytano.

Wiceszef "Nowej Gaziety" pobity i ograbiony
(thisisbossi/CC/Flickr)
bEKGFBxN

Zdrowiu dziennikarza nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wiadomość o pobiciu 45-letniego Sokołowa podała agencja Interfax, powołując się na źródło w policji. Wiadomość tę potwierdziła _ Nowaja Gazieta _. Odmówiła jednak skomentowania zdarzenia.

Do napadu na dziennikarza doszło koło jego domu we wschodniej części Moskwy. _ Niezidentyfikowany napastnik zaatakował go od tyłu, uderzając w głowę, a następnie w twarz. Zabrał mu teczkę z notebookiem _ - przekazał informator Intefaksu.

bEKGFBxP

Sokołow został przewieziony do najbliższego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Dziennikarz nie zgodził się na hospitalizację.

W skradzionej teczce - oprócz notebooka - znajdował się twardy dysk ze służbowymi i prywatnymi informacjami oraz dokumenty. _ Śledczy nie wiążą napadu z pracą zawodową Sokołowa. Uważają, że była to zwykła grabież _ - oświadczył rozmówca rosyjskiej agencji.

Redaktor naczelny _ Nowej Gaziety _ Dmitrij Muratow potwierdził informację o pobiciu i ograbieniu swojego następcy. _ Siergiej Sokołow czuje się dobrze. Nie chcemy komentować tej sytuacji _ - oświadczył.

Redakcja _ Nowej Gaziety _ ze swej strony przekazała, że zdrowiu Sokołowa nic nie zagraża. _ +Nowaja Gazieta+ ma nadzieję, że sprawcy zostaną schwytani; życzy powodzenia śledczym i policjantom _ - oznajmiła redakcja.

bEKGFBxV
Czytaj więcej w Money.pl
Znany miliarder chce rządzić Moskwą Michaił Prochorow zamierza ubiegać się o urząd mera Moskwy. Wybory odbędą się 8 września. Po raz pierwszy od ponad 10 lat gospodarza stolicy wybierać będą mieszkańcy, a nie prezydent Rosji i deputowani.
Rosja wyśle armię do Syrii? Jest propozycja Moskwa jest gotowa wziąć udział w ochronie obiektów, w których będzie niszczona syryjska broń chemiczna.
Sensacyjny wynik rosyjskiego opozycjonisty Dotychczasowy włodarz stolicy Rosji Siergiej Sobianin wygrał już w pierwszej turze wybory. Jednak poparcie dla 37-letniego opozycjonisty Nawalnego okazało się niemal dwukrotnie większe niż oczekiwano.
Rosja wysyła krążownik na Morze Śródziemne Okręt przejmie zadania w regionie, polegające - jak twierdzą rosyjskie władze - na ochronie interesów narodowych Rosji.
bEKGFByq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)