Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kolej w polsce
03.03.2014 17:42

Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego odwołany

Powodów dymisji nie podano. Jakub Majewski pełnił to stanowisko od 1 listopada 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Jakub Majewski został dziś odwołany ze stanowiska wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego - poinformował UTK w komunikacie. Ani urząd, ani resort transportu nie podają powodów odwołania.

Majewski był wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego do spraw regulacji rynku od 1 listopada 2012 roku. Wcześniej zasiadał w radach nadzorczych PKP Przewozy Regionalne, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Od 2001 roku był wiceprezesem Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei, od 2008 r. członkiem zarządu i dyrektor ds. strategii i rozwoju Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, od połowy 2009 r. prezesem Kolei Mazowieckich, a od 2010 roku menadżerem ds. transportu w spółce PL2012.

Rzecznik UTK Kamil Migała odmówił komentarza w sprawie odwołania Majewskiego. Powołał się jedynie na artykuł 11 ustawy o transporcie kolejowym. Mówi on, że minister do spraw transportu powołuje dwóch wiceprezesów UTK - na wniosek prezesa urzędu. Minister odwołuje też wiceprezesów Urzędu Transportu Kolejowego, również na wniosek prezesa UTK.

Komentarza odmówił również rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Piotr Popa.

Czytaj więcej w Money.pl
Uroczystości w 2. rocznicę katastrofy pod Szczekocinami Choć dokładna rocznica tragedii mija w poniedziałek, rocznicowe uroczystości odbywały się dzień wcześniej.
PE o liberalizacji rynku kolejowego PE przekonuje, że nowe przepisy wraz z poprawkami europosłów pozwolą na zwiększenie konkurencji i poprawę jakości usług.
Modernizacja kolei ze wsparciem CEF? Celem jest zmodernizowanie do 2023 roku około 90 procent polskiej części sieci pasażerskiej i towarowej.
Tagi: kolej w polsce, transport kolejowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz