Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wiceminister finansów Jacek Kapica bez zarzutów. Dzięki Prokuraturze Generalnej?

0
Podziel się:

Chodzi o śledztwo wokół afery hazardowej.

Wiceminister finansów Jacek Kapica bez zarzutów. Dzięki Prokuraturze Generalnej?
(Ministerstwo Finansów)

Jacek Kapica miał zostać oskarżony o niedopełnienie obowiązków w tak zwanej aferze hazardowej. Śledztwo zostało jednak przeniesione z białostockiej Prokuratury Apelacyjnej do poznańskiej.

Białostocka prokuratura chciała oskarżyć wiceministra o niedopełnienie obowiązków szefa służb celnych, które odpowiadały za kontrolowanie automatów do gry - _ jednorękich bandytów _ - dowiedział się portal TVN24.pl. W 2003 roku wyszło na jaw, że umożliwiają one wysokie wygrane, jednak nie są obłożone stosownym do tego podatkiem. Zarzuty usłyszało do tej pory blisko 200 osób, a śledztwo nadal trwa.

Jak dowiedział się TVN24, Prokuratura Generalna domagała się uchylenia zarzutów dla Jacka Kapicy. Szef prokuratury białostockiej zażądał więc, by śledztwo przeniesiono gdzie indziej. Tak też się stało.

- _ Opowiada się u nas, że zostało ono odebrane prokuratorom wręcz w tajemnicy, gdy byli na urlopach. Bo ośmielili się sporządzić zarzuty wobec urzędującego wiceministra finansów nadzorującego piony skarbowy i celny _ – powiedział jeden z prokuratorów Prokuratury Generalnej w rozmowie z portalem.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura tłumaczy się z przeszukania w PSL Akcja była krytykowana przez swój _ kontekst polityczny _
Prokuratura czeka na wniosek prezydenta O rozważenie skierowania do TK ustawy o nadzorze nad groźnymi przestępcami prokuratora generalnego poprosiła Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Porozumienie w sprawie wypadków lotniczych Prokuratura Generalna porozumiała się z Komisją Badania Wypadków Lotniczych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)