Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wiceminister finansów Jacek Kapica bez zarzutów. Dzięki Prokuraturze Generalnej?

0
Podziel się

Chodzi o śledztwo wokół afery hazardowej.

Wiceminister finansów Jacek Kapica bez zarzutów. Dzięki Prokuraturze Generalnej?
(Ministerstwo Finansów)
bDZPGMKZ

Jacek Kapica miał zostać oskarżony o niedopełnienie obowiązków w tak zwanej aferze hazardowej. Śledztwo zostało jednak przeniesione z białostockiej Prokuratury Apelacyjnej do poznańskiej.

Białostocka prokuratura chciała oskarżyć wiceministra o niedopełnienie obowiązków szefa służb celnych, które odpowiadały za kontrolowanie automatów do gry - _ jednorękich bandytów _ - dowiedział się portal TVN24.pl. W 2003 roku wyszło na jaw, że umożliwiają one wysokie wygrane, jednak nie są obłożone stosownym do tego podatkiem. Zarzuty usłyszało do tej pory blisko 200 osób, a śledztwo nadal trwa.

Jak dowiedział się TVN24, Prokuratura Generalna domagała się uchylenia zarzutów dla Jacka Kapicy. Szef prokuratury białostockiej zażądał więc, by śledztwo przeniesiono gdzie indziej. Tak też się stało.

bDZPGMLb

- _ Opowiada się u nas, że zostało ono odebrane prokuratorom wręcz w tajemnicy, gdy byli na urlopach. Bo ośmielili się sporządzić zarzuty wobec urzędującego wiceministra finansów nadzorującego piony skarbowy i celny _ – powiedział jeden z prokuratorów Prokuratury Generalnej w rozmowie z portalem.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura tłumaczy się z przeszukania w PSL Akcja była krytykowana przez swój _ kontekst polityczny _
Prokuratura czeka na wniosek prezydenta O rozważenie skierowania do TK ustawy o nadzorze nad groźnymi przestępcami prokuratora generalnego poprosiła Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Porozumienie w sprawie wypadków lotniczych Prokuratura Generalna porozumiała się z Komisją Badania Wypadków Lotniczych.
bDZPGMLC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)