Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kora
27.08.2012 13:32

Wicemarszałek broni palących marihuanę

Wanda Nowicka uważa, że przykład Kory pokazuje absurdy ustawy antynarkotykowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka krytykuje obowiązującą ustawę antynarkotykową. Posłanka Ruchu Palikota podaje przykład Olgi Jackowskiej, przeciwko której Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz skierowała do sądu akt oskarżenia, po tym jak w jej mieszkaniu znaleziono kilka gramów marihuany. *

Wanda Nowicka uważa, że ten przykład pokazuje absurdy ustawy antynarkotykowej. _ - Do więzienia trafiają nie te osoby, które powinny, tylko często młodzi ludzie, którzy nie szkodząc nikomu, chcą decydować o swojej wolności i życiu - _ mówiła wicemarszałek.

Wanda Nowicka dopytywana przez dziennikarzy przyznała, że nie ma pewności co do tego, czy Olga Jackowska posiadała narkotyki jedynie na własny użytek._ - Wiem z mediów, że przeprowadzono u nie rewizje i postawiono zarzuty. W ogóle co to znaczy na własny użytek? - _zapytała.

Wicemarszałek Sejmu na konferencji prasowej zaprotestowała przeciwko sytuacji w jakiej znalazła się Olga Jackowska. Pod protestem podpisali się pod nim między innymi: Janusz Palikot, Kazimiera Szczuka, Kinga Dunin, Manuela Gretkowska oraz Krzysztof Warlikowski.

Jeśli okaże się, że Jackowska jest winna zarzucanego jej przestępstwa, grozi jej do trzech lat więzienia. W przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Do przeszukania w jej domu doszło po informacji służby celnej, która odkryła, paczkę nadaną na adres piosenkarki. W pakunku, który miał do niej dotrzeć, znajdowało się 60 gramów marihuany. Przesyłka adresowana była na Ramonę, psa piosenkarki. Następnie funkcjonariusze policji i Izby Celnej przeszukali mieszkanie piosenkarki, gdzie znaleźli kolejne 2,8 grama narkotyku. Przesyłkę adresowaną do psa piosenkarki nadano w USA. Śledztwo w tej sprawie wciąż prowadzi mokotowska prokuratura.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro dostał odpowiedź na swój list do Kory Po liście Zbigniewa Ziobry do Olgi Jackowskiej - jest reakcja menadżerki piosenkarki.
Znanej piosenkarce grozi więzienie Policja znalazła w jej domu narkotyki. Były ukryte w psiej maskotce.
Tagi: kora, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz