Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wicemarszałek broni palących marihuanę

0
Podziel się:

Wanda Nowicka uważa, że przykład Kory pokazuje absurdy ustawy antynarkotykowej.

Wicemarszałek broni palących marihuanę
(Reporter)

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka krytykuje obowiązującą ustawę antynarkotykową. Posłanka Ruchu Palikota podaje przykład Olgi Jackowskiej, przeciwko której Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz skierowała do sądu akt oskarżenia, po tym jak w jej mieszkaniu znaleziono kilka gramów marihuany.

Wanda Nowicka uważa, że ten przykład pokazuje absurdy ustawy antynarkotykowej. _ - Do więzienia trafiają nie te osoby, które powinny, tylko często młodzi ludzie, którzy nie szkodząc nikomu, chcą decydować o swojej wolności i życiu - _ mówiła wicemarszałek.

Wanda Nowicka dopytywana przez dziennikarzy przyznała, że nie ma pewności co do tego, czy Olga Jackowska posiadała narkotyki jedynie na własny użytek._ - Wiem z mediów, że przeprowadzono u nie rewizje i postawiono zarzuty. W ogóle co to znaczy na własny użytek? - _zapytała.

Wicemarszałek Sejmu na konferencji prasowej zaprotestowała przeciwko sytuacji w jakiej znalazła się Olga Jackowska. Pod protestem podpisali się pod nim między innymi: Janusz Palikot, Kazimiera Szczuka, Kinga Dunin, Manuela Gretkowska oraz Krzysztof Warlikowski.

Jeśli okaże się, że Jackowska jest winna zarzucanego jej przestępstwa, grozi jej do trzech lat więzienia. W przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Do przeszukania w jej domu doszło po informacji służby celnej, która odkryła, paczkę nadaną na adres piosenkarki. W pakunku, który miał do niej dotrzeć, znajdowało się 60 gramów marihuany. Przesyłka adresowana była na Ramonę, psa piosenkarki. Następnie funkcjonariusze policji i Izby Celnej przeszukali mieszkanie piosenkarki, gdzie znaleźli kolejne 2,8 grama narkotyku. Przesyłkę adresowaną do psa piosenkarki nadano w USA. Śledztwo w tej sprawie wciąż prowadzi mokotowska prokuratura.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro dostał odpowiedź na swój list do Kory Po liście Zbigniewa Ziobry do Olgi Jackowskiej - jest reakcja menadżerki piosenkarki.
Znanej piosenkarce grozi więzienie Policja znalazła w jej domu narkotyki. Były ukryte w psiej maskotce.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)