Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smoleńsk
13.04.2011 09:20

Wenderlich: Sprawa tablicy do komisji

Polska dyplomacja mogła zapobiec niezręcznej sytuacji do jakiej doszło w przeddzień rocznicy katastrofy smoleńskiej, uważa polityk SLD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jerzy Wenderlich z SLD broni pomysłu opozycji, by sprawą podmiany przez Rosjan tablicy pamiątkowej na miejscu katastrofy w Smoleńsku, zajęła się sejmowa komisja spraw zagranicznych.

Wczoraj szef komisji Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej apelował do opozycji, by _ nie szkodziła Polsce _ i że _ polityka zagraniczna to zbyt poważna sprawa, aby w sposób demagogiczny czy histeryczny tworzyć zamieszanie _.

Jerzy Wenderlich podkreślił, że polska dyplomacja mogła już kilka miesięcy temu zapobiec niezręcznej sytuacji do jakiej doszło w przeddzień rocznicy katastrofy smoleńskiej. Dodał, że Andrzej Halicki nie potrafi odpowiedzieć, co rzeczywiście powinno dziać się, by nie doszło do _ tych niesmacznych sytuacji _.

Tablica zawieszona przez przedstawicieli części rodzin smoleńskich została zamieniona w nocy z piątku na sobotę przez stronę rosyjską bez konsultacji z Polakami. Na zmienionej tablicy zabrakło słów dotyczących celu podróży, w jaką wyruszyła polska delegacja z prezydentem na czele 10 kwietnia zeszłego roku: _ w drodze na uroczystości upamiętnienia 70. rocznicy sowieckiej zbrodni ludobójstwa w Lesie Katyńskim dokonanej na jeńcach wojennych, na oficerach Wojska Polskiego w 1940 r. _

Dziś sejmowa komisja spraw zagranicznych usłyszy informację MSZ na temat stosunków polsko-rosyjskich i obchodów 71. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sikorski;nie;mamy;sobie;nic;do;zarzucenia,215,0,810967.html) Sikorski: Nie mamy sobie nic do zarzucenia MSZ uważa, że nie mogło nic zrobić w sprawie skandalu wokół tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t97558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;u;miedwiediewa;zapyta;o;tablice,215,0,809943.html) Komorowski u Miedwiediewa. Zapyta o tablicę? Prezydenci Polski i Rosji spotkają się w Katyniu. Wizyta przebiega w cieniu skandalu z zamianą tablic w Smoleńsku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t103746.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;to;bulwersujace;smutne;bardzo;przykre,17,0,809745.html) Politycy: To bulwersujące, smutne, bardzo przykre Nie milkną komentarze po tym, jak Rosjanie zamienili pamiątkową płytę w miejscu katastrofy TU-154 pod Smoleńskiem.
Tagi: smoleńsk, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz