Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wenderlich: Grabarczyk to polityk kompetentny

0
Podziel się:

Trwają rozmowy, które mają wyłonić kandydata na marszałka Sejmu.

Wenderlich: Grabarczyk to polityk kompetentny
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Cezary Grabarczyk to człowiek kompetentny, który blisko współpracował z Ewą Kopacz - tak o polityku PO mówi wicemarszałek Jerzy Wenderlich z SLD, zapytany o to, kto może objąć stanowisko marszałka Sejmu.

Funkcję tę będzie tymczasowo pełnił Jerzy Wenderlich. Gość radiowej Jedynki zastrzegł, że to przedstawiciele PO podejmą decyzję co do nowego marszałka Sejmu.

Trwają teraz rozmowy, które mają wyłonić kandydata. Dziś zbiera się rząd. Wyjątkowo jednak ministrowie nie będą przyjmować projektów ustaw, a zwyczajnie się pożegnają.

Premier Donald Tusk i jego ministrowie są już jedynie pełniącymi obowiązki, bo formalnie prezydent w ubiegłym tygodniu przyjął już dymisję gabinetu Tuska.

Ostatnie posiedzenie rządu ma być krótkie i nieformalne. Ministrowie po raz ostatni spotkają się w obecnym składzie pod przewodnictwem Tuska.

Wczoraj Ewa Kopacz została już desygnowana przez prezydenta na przyszłą szefową rządu. Od kilku dni kompletuje nowy gabinet. Jego skład oficjalnie poznamy 22 września. Wtedy właśnie Ewa Kopacz przedstawi go Bronisławowi Komorowskiemu.

W ciągu niespełna dwóch tygodni Kopacz musi wygłosić expose, a potem rozpocznie pracę w Kancelarii Premiera. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dodatkowe posiedzenie zostanie zwołane na sobotę 27 września.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)