Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.12.2012 17:10

Węgry: Wicepremier podejrzany o plagiat pracy naukowej

Wicepremier Węgier Zsolt Semjen dopuścił się "poważnego naruszenia etyki naukowej" - poinformował Uniwersytet im. Loranda Eotvosa w Budapeszcie

Podziel się
Dodaj komentarz
(RBFried/iStockphoto)

Wicepremier Węgier Zsolt Semjen dopuścił się _ poważnego naruszenia etyki naukowej _ - poinformował Uniwersytet im. Loranda Eotvosa w Budapeszcie (ELTE). Wcześniej węgierskie media informowały, że jest on podejrzany o plagiat pracy naukowej.

Tygodnik _ HVG _ informował w listopadzie na swej stronie internetowej, że Semjen, obecnie przewodniczący Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej, w swej pracy naukowej z socjologii, bronionej na ELTE, wykorzystał swą wcześniejszą pracę z zakresu teologii; w tej ostatniej rozprawie miał z kolei wykorzystać materiały innych autorów bez prawidłowego zacytowania źródeł - podawano.

Z kolei dochodzenie ELTE wykazało, że _ znaczna część _ rozprawy obecnego wicepremiera była _ identyczna _ z pracami jego promotora.

_ - Nie mamy kompetencji, by wszcząć jakiekolwiek procedury, ponieważ regulacje z tamtego okresu nie są dość szczegółowe, by to umożliwić. Nie będzie zatem z naszej strony żadnych konsekwencji prawnych, choć doszło do przekroczenia norm etycznych _ - poinformował uniwersytet.

Biuro Semjena oświadczyło, że uważa _ sprawę za zamknięta _, ponieważ uniwersytet nie wszczął żadnych kroków.

W kwietniu do dymisji podał się prezydent Węgier Pal Schmitt, który został pozbawiony tytułu doktorskiego także za plagiat dysertacji w 1992 roku. Plagiat ten ujawnił również tygodnik _ HVG _.

Czytaj więcej w Money.pl
Prof. KUL podejrzany o plagiat. Ale zaprzecza Zarzut dotyczy publikacji _ Ewolucja kościelnego prawa polskiego w świetle kodyfikacji do XIX wieku _, w której Stanisław T. przywłaszczył autorstwo cudzych utworów.
Tak rektorzy chcą walczyć z plagiatami Rektorzy zwrócą się do minister nauki o wsparcie dla projektu, który ułatwi zwalczanie plagiatów w pracach studentów, doktorantów i naukowców.
Kolejny minister straci stołek za plagiat? Niemiecka minister oświaty i badań Annette Schavan odrzuciła oskarżenia, że fragmenty jej pracy doktorskiej sprzed 32 lat są plagiatem - podał w poniedziałek dziennik "Sueddeutsche Zeitung". W obronie minister stanęła kanclerz Niemiec Angela Merkel.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz