Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Węgry też złożyły pozew przeciwko kwotom

0
Podziel się:

Po Słowacji Węgry są kolejnym krajem, który złożył pozew przeciwko systemowi kwot UE w sprawie uchodźców.

premier Węgier Wiktor Orban
premier Węgier Wiktor Orban (European People's Party/CC BY 2.0/wikimedia commons)

Jak poinformował premier Węgier - Wiktor Orban - jego rząd nie zgadza się z przyjętym przez ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii jednorazowym systemem rozdzielania migrantów.

Węgrzy podobnie jak Słowacy nie zgadzają się z tym, aby decyzje dotyczące tego, ilu migrantów przyjmą poszczególne kraje były podejmowane w Brukseli.

Premier Wiktor Orban oświadczył, że w tej sprawie kieruje się swoim instynktem - ten zaś podpowiedział mu, aby zajął miejsce w jednym rzędzie ze Słowakami, którzy już złożyli do Trybunału w Luksemburgu podobny pozew.

Jednocześnie dodał, że ma świadomość, iż decyzja ta nie będzie podobać się osobom, które mają inne spojrzenie na kwestię uchodźców.

W tym samym czasie sprawą kwot zaczął zajmować się również węgierski Trybunał Konstytucyjny. Zbada on, czy Węgry mają prawo angażować się w deportację nielegalnych imigrantów z terenu innych krajów oraz czy Unia Europejska może narzucić Węgrom przyjęcie określonej liczby uchodźców.

Wcześniej przyłączenie się do słowackiego pozwu rozważały również Czechy, jednak ostatecznie nie zdecydowały się na ten krok.

wiadomości
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)