Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Według Asada szala wojny przechyla się na korzyść rządu

0
Podziel się:

W ciągu ostatnich miesięcy syryjskie siły zbrojne wspierane przez bojowników libańskiego szyickiego Hezbollahu odbiły z rąk syryjskich powstańców kontrolowane przez nich rejony i miasta w strefie granicznej.

Według Asada szala wojny przechyla się na korzyść rządu
(AP/Fotolink/East News)

Syryjski prezydent Baszar el-Asad powiedział w wygłoszonym dzisiaj przemówieniu, że po trzech latach konflikt zbrojny w Syrii dzięki zwycięstwom sił zbrojnych nad rebeliantami osiągnął _ punkt zwrotny _, a szala wojny przechyla się na korzyść rządu.

Asad, który przemawiał na spotkaniu z absolwentami i profesorami Wyższej Szkoły Nauk Politycznych w Damaszku, oświadczył, według rządowej agencji SANA, że _ nastąpił punkt zwrotny w kryzysie syryjskim, o którym świadczą nieustające sukcesy osiągane przez siły zbrojne w walce z terrorem, jak również na gruncie pojednania narodowego _.

W ciągu ostatnich miesięcy syryjskie siły zbrojne wspierane przez bojowników libańskiego szyickiego Hezbollahu odbiły z rąk syryjskich powstańców kontrolowane przez nich rejony i miasta w strefie granicznej. W ten sposób odcięły zaopatrzenie dla sił powstańczych napływające z północy do środkowej Syrii i regionu Hims na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Wojska rządowe prowadzą również operacje przeciwko kontrolowanym przez powstańców rejonom i miejscowościom wokół Damaszku.

Czytaj więcej w Money.pl
25 zabitych i 107 rannych w zamachach W syryjskim mieście eksplodowały ładunki wybuchowe podłożone w dwóch samochodach.
Franciszek wzywa: niech zamilknie oręż Papież potępił brutalne zamordowanie holenderskiego jezuity w oblężonym mieście Hims.
Ataki chemiczne? Twierdzą, że mają dowody Izrael dysponuje dowodami popierającymi oskarżenia syryjskiej opozycji pod adresem wojsk lojalnych wobec prezydenta Baszara el-Asada.
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)