Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

We Włoszech agencja podatkowa pomyliła bezrobotnego z szefem mafii

0
Podziel się:

Wezwanie do zapłacenia 25 milionów euro kary otrzymał bezrobotny z Neapolu.

We Włoszech agencja podatkowa pomyliła bezrobotnego z szefem mafii
(LaertesCTB/cc/Flickr)

Wezwanie do zapłacenia 25 milionów euro kary otrzymał bezrobotny z Neapolu, którego pech polega na tym, że nazywa się tak, jak jeden z bossów miejscowej mafii - kamorry. To najbardziej spektakularna pomyłka krytykowanej agencji, ściągającej zaległe podatki i inne należności.

Włoskie media podały, że 48-letni mieszkaniec neapolitańskich przedmieść dostał z agencji Equitalia listowne wezwanie do zapłaty 18 milionów euro wraz z odsetkami w wysokości 7 milionów euro jako zadośćuczynienie za straty wyrządzone skarbowi państwa z powodu przemytu, jakiego miał się dopuszczać. Agencja wystawiła także na licytację jego mieszkanie i doprowadziła do wydania nakazu jego eksmisji. Aukcja ma odbyć się 1 lipca.

Mężczyzna przerażony wysokością kary i perspektywą utraty mieszkania zwrócił się do adwokata z ruchu obrony praw konsumentów. Ten zaś ustalił przyczynę horrendalnej pomyłki. Okazało się bowiem, że bezrobotny nazywa się tak samo, jak skazany za przemyt na ogromną skalę boss neapolitańskiej mafii z dzielnicy San Giovanni a Teduccio. To z nim go pomylono. O taki błąd zresztą nietrudno, bo w tamtych stronach Włoch mieszka kilkaset osób, mających takie samo nazwisko i imię jak szef gangu kamorry.

Poszkodowany skierował pozew przeciwko Equitalii, spółce skarbu państwa, która zatrzymuje dla siebie 9 procent każdej ściągniętej należności. Media i organizacje konsumenckie stale informują o popełnianych przez nią błędach. Największą plagą są tak zwane _ szalone grzywny _, jak określa się rozsyłane do tysięcy kierowców wezwania do zapłacenia mandatów z ogromnymi odsetkami, mimo że je w terminie uiścili.

Problemów z agencją Equitalia i kontrowersji wokół niej jest tak dużo, że władze Rzymu, a także 6 tysięcy gmin w całych Włoszech postanowiły zerwać z nią w najbliższym czasie współpracę i nawiązać z inną firmą, ściągającą zaległe mandaty. Mnożą się jednocześnie apele, także ze strony części polityków, o likwidację agencji Equitalia.

Czytaj więcej w Money.pl
Gang oszukiwał państwo na podatkach Gang miał rzekomo eksportować towary z Polski do Włoch, a sprzedawał je w kraju i nie odprowadzał podatku VAT.
Cała mafia słała smsy, głosując na 13-latkę Boss sprawdzał potem skrupulatnie, czy wszyscy oddali głos na jego córkę startującą w telewizyjnym show.
To tu ukrywają się przywódcy kamorry Podobno, na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Nie noszą drogich ubrań ani nie jeżdżą luksusowymi samochodami.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)