Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
17.12.2014 15:03

We Francji zapobieżono pięciu zamachom terrorystycznym

We Francji udaremniono pięć zamachów terrorystycznych i rozbito 13 siatek powiązanych z ekstremistami działającymi w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(philippe leroyer / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

We Francji udaremniono pięć zamachów terrorystycznych i rozbito 13 siatek powiązanych z ekstremistami działającymi w Syrii - powiadomił szef MSW Bernard Cazeneuve. Mimo to - dodał - wzrosła dwukrotnie liczba młodych ludzi pragnących dołączyć do walk w Syrii.

Pięć zamachów udaremniono od sierpnia 2013 roku - wyjaśnił Cazeneuve. Planowały je zarówno osoby, które niedawno wróciły z Syrii, jak i te, które jeszcze nie wyjechały do strefy działań wojennych.

Według danych ogłoszonych przez ministra dotąd 1200 obywateli Francji wyjechało do Syrii. Czterystu spośród nich nadal jest w strefie walk, a 200 - jeszcze jest w drodze. Jedna trzecia spośród adeptów na dżihadystów to osoby, które niedawno przeszły na islam - powiedział Cazeneuve.

Minister poinformował także, że w sobotę zatrzymano na paryskim lotnisku dwie kobiety z dziećmi udające się do Turcji. Jednak wielu chętnych wyjeżdża bez przeszkód, szczególnie młodzi ludzie, którzy ukrywają swoje prawdziwe zamiary przed rodziną i przyjaciółmi.

Bojownicy z Francji stanowią największą grupę wśród europejskich dżihadystów zwerbowanych na wojnę w Syrii. Służby bezpieczeństwa obawiają się, że ci, którzy wracają z Syrii, angażują się w działalność terrorystyczną na terenie Francji.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja szuka młodzieży uciekającej do Syrii Około tysiąca Francuzek i Francuzów uciekło przez Turcję do Syrii, by tam walczyć w szeregach islamskich terrorystów.
Bomba eksplodowała w pobliżu targowiska Co najmniej 26 osób zginęło, a 67 zostało rannych w siedmiu zamachach bombowych, do których doszło dzisiaj w Bagdadzie - poinformowały irackie źródła policyjne i szpitalne.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz