Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja
21.06.2013 22:38

Wciąż mamy braki w prewencji antykorupcyjnej

Według badań CBOS z 2010 roku korupcja w Polsce jest bardzo dużym problemem dla 44 procent ankietowanych a dużym problemem dla 87 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nadal polskiej administracji brakuje skutecznego systemu antykorupcyjnego. To jeden z wniosków badań jakie przeprowadziła Fundacja Batorego. Z pracy wynika, że wciąż Polska lepiej sobie radzi ze zwalczaniem niż zapobieganiem łapówkarstwu.

Jeden z autorów raportu, doktor Cezary Trutkowski powiedział, że istniejące systemy zabezpieczające przed korupcją wciąż są niedoskonałe. Na konferencji w MSW wyjaśnił, że brakuje systematycznej analizy ryzyka wystąpienia korupcji, rozwiązań gwarantujących okresowy przegląd sytuacji i weryfikacji skuteczności zabezpieczeń.

Wiceminister spraw wewnętrznych Marcin Jabłoński zapewniał, że efekty przyniesie wdrożenie Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji. _ - Istotny nacisk położony zostanie na wzmocnienie wewnętrznych mechanizmów antykorupcyjnych w administracji publicznych, kształtowanie postaw antykorupcyjnych w społeczeństwie, jak również na zwiększenie aktywnego udziału społeczeństwa w procesie zapobiegania i zwalczania korupcji _ - stwierdził wiceszef MSW.

Według badań CBOS z 2010 roku korupcja w Polsce jest bardzo dużym problemem dla 44 procent ankietowanych a dużym problemem dla 87 procent. Fundacja Batorego opracowała analizę sytuacji w kraju pod tytułem _ Przeciwdziałanie korupcji w praktyce. Polityka antykorupcyjna w polskiej administracji publicznej _.

Czytaj więcej w Money.pl
OECD wzywa Polskę do działania Polska powinna zwiększyć wysiłki na rzecz walki z korupcją w stosunkach gospodarczych z zagranicą.
Skandal polityczny w Czechach. Upadnie rząd? Przywódca czeskiej opozycji wezwał premiera do rezygnacji ze stanowiska w związku z aferą korupcyjną.
Kontrakty za łapkówki. Zamieszani giganci? Afera korupcyjna w górnictwie zatacza coraz szersze kręgi. Padają w niej nazwy takich firm jak Kopex, Bogdanka czy KGHM.
Tagi: korupcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz