Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan: to uczyni z dzieci towar

Ostre słowa przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskupa Vincenzo Pagli, o zezwalaniu parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia powiedział, że zezwalanie parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci _ czyni z nich towar _. W piątek Sąd Najwyższy Włoch zgodził się, by dziecko wychowywały dwie kobiety.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha powiedział, że dziecko musi urodzić się i wzrastać w rodzinie, w której jest ojciec i matka. Podkreślił, że wszelkie _ patologie _ są _ niebezpieczne dla samego dziecka i całego społeczeństwa _.

Odnosząc się do zapowiedzianych na niedzielę we Francji protestów przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym małżeństwo i adoptowanie dzieci, arcybiskup Paglia za słuszną uznał wypowiedź francuskiego episkopatu, że małżeństwo i rodzina są _ dziedzictwem całej ludzkości _.

Jest to _ kwestia kluczowa dla przyszłości ludzkości _ - podkreślił. Arcybiskup Paglia powiedział też, że proponowanie, by zamiast o matce i ojcu mówić o rodzicu A i rodzicu B, to _ narażanie się na śmieszność _. _ Równość to jedno, a szacunek dla różnorodności to drugie. By mieć równość, konieczne jest poszanowanie różnorodności _ - uznał.

Choć w swojej wypowiedzi hierarcha nie odniósł się bezpośrednio do piątkowego orzeczenia Sądu Najwyższego Włoch, to Radio Watykańskie nadało wywiad dzień po tym szeroko dyskutowanym wyroku - zauważają włoskie media. Decyzja sądu jest interpretowana jako faktyczna zgoda na wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne, jeśli nie jest zagrożony ich poprawny rozwój.

Sąd Najwyższy odrzucił jako _ niedopuszczalne uprzedzenie _ stanowisko, że wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne wyrządza im szkodę. Utrzymał tym samym wyrok sądu apelacyjnego, który przyznał opiekę nad dzieckiem jego naturalnej matce, pozostającej w związku z drugą kobietą.

Według Sądu Najwyższego nie należy w takiej sprawie opierać się na przekonaniu, że wzrastanie dziecka w rodzinie homoseksualnej szkodzi jego rozwojowi. Osoba, która na takiej podstawie kwestionuje decyzję sądu, _ uważa za pewnik coś, co należałoby udowodnić _ - podkreślono w orzeczeniu. Włoski dziennik katolicki _ Avvenire _ napisał w sobotę, że wyrok Sądu Najwyższego jest _ niebezpieczny _.

Czytaj więcej w Money.pl
Włosi poparli kontrowersyjną ustawę o adopcji Orzeczenie Sądu Najwyższego uznano za przełomowe. Przedstawiciele Kościoła już protestują.
Ksiądz o gejach i lesbijkach. "Nie mogą..." Ich zdaniem, efektem rządowych planów zrównania statusu małżeństw heteroseksualnych i homoseksualnych będzie moralne spustoszenie
Przepychanki w Paryżu. Gdzie tolerancja? Tysiące osób demonstrowało dziś przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym małżeństwo i adopcję dzieci. Kontrmanifestację zorganizowały feministki.
Tagi: małżeństwa homoseksualne, watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz