Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fidel castro
16.03.2012 21:21

Watykan dopuszcza możliwość spotkania papieża z Fidelem Castro

Jeśli były prezydent Fidel Castro pragnie spotkania, papież z wielką przyjemnością się z nim zobaczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencia Brasil/CC)

Jakkolwiek nie ma takiego punktu w programie wizyty Benedykta XVI na Kubie, to jeśli jej były prezydent Fidel Castro _ pragnie spotkania, papież z wielką przyjemnością się z nim zobaczy _.

Ksiądz Federico Lombardi złożył tej treści deklarację podczas konferencji prasowej w Watykanie poświęconej podróży, którą Benedykt XVI odbędzie w dniach 23-28 marca do Meksyku i na Kubę.

Agencja EFE pisze, powołując się na źródła kubańskie w Watykanie, że nie wyklucza się, iż do spotkania Benedykta XVI z Fidelem Castro dojdzie podczas wizyty, którą papież złoży 27 marca obecnemu przywódcy Kuby, Raulowi Castro w Pałacu Prezydenckim w Hawanie. Raul Castro jest młodszym bratem Fidela.

Zapytany o stanowisko Watykanu w sprawie amerykańskiego embargo gospodarczego wobec komunistycznej Kuby, ksiądz Lombardi odparł: _ Zgodnie z wielokrotnie już formułowanym stanowiskiem, Watykan jest przeciwko tej polityce _. _ Embargo nie jest ani pozytywne, ani użyteczne. To jest coś, co przysparza cierpień ludności, ale nie służy osiągnięciu celu _ - dodał rzecznik Watykanu.

Czytaj o sytuacji na Kubie w Money.pl
Śmierć kubańskiego biskupa. Krytykował Castro W wieku 79 lat zmarł w Miami na Florydzie Pedro Meurice Estiu, emerytowany arcybiskup Santiago de Cuba.
Fidel Castro rezygnuje z partyjnych funkcji Były prezydent Kuby potwierdził na swojej stronie internetowej, że że rezygnuje z przywództwa w Komunistycznej Partii Kuby.
Policja ich wygoniła. Bo tak chciał Kościół Policja interweniowała na prośbę kardynała Jaime'a Ortegi. Poszło o przyjazd Benedykta XVI.
Tagi: fidel castro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz