Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
16.11.2014 14:04

Watykan: Polski ksiądz skazany na ponad 3 lata więzienia

To wyrok pierwszej instancji - wyjaśnił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi dodając, że skazany już złożył od niego odwołanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maria Laura Antonelli / Rex Feat/EAST NEWS)

Były ekonom rzymskiej papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej ksiądz Bronisław Morawiec został skazany przez trybunał w Watykanie za oszustwo finansowe i przywłaszczenie pieniędzy na 3 lata i 2 miesiące więzienia - ogłosił dziś Watykan.

To wyrok pierwszej instancji - wyjaśnił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi dodając, że skazany już złożył od niego odwołanie. Prokurator domagał się 4 lat więzienia. Proces księdza Morawca przed trybunałem Państwa Watykańskiego rozpoczął się w lipcu i zakończył się w sobotę.

Według prasy były ekonom bazyliki Santa Maria Maggiore przywłaszczył sobie ponad 200 tysięcy euro. Watykan nie ujawnił natomiast oficjalnie, o jaką sumę chodzi. Jeszcze przed procesem ksiądz Morawiec został uznany za winnego przez kapitułę bazyliki i zwolniony z funkcji ekonoma przez jej archiprezbitra kardynała Santosa Abrila y Castello.

Czytaj więcej w Money.pl
Zlikwidowali nielegalną produkcję papierosów Policjanci zatrzymali 38 - letniego mężczyznę, który w magazynie na terenie województwa wielkopolskiego nielegalnie przetwarzał i pakował tytoń.
Wysłaliśmy pomoc humanitarną do Iraku W Irbilu, stolicy irackiego Kurdystanu wylądował kolejny samolot z pomocą humanitarną.
Doszło do naruszeń ciszy wyborczej. Sprawdź, gdzie Głosować można od 7.00 do 21.00.
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz