Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
01.03.2012 06:36

Waszyngton: Zaskakująca decyzja senator

Senator Olympia Snowe, nie będzie się ubiegać o reelekcję w tegorocznych wyborach. Jej decyzja utrudni Republikanom odzyskanie większości w Senacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kevindooley/CC/Flickr.com)

*Republikańska senator Olympia Snowe, reprezentująca stan Maine, zapowiedziała, że nie będzie się ubiegać o reelekcję w tegorocznych wyborach. Jej decyzja utrudni Republikanom odzyskanie większości w Senacie. *

Snowe, jedna z nielicznych już umiarkowanych polityków w Partii Republikańskiej (GOP), oświadczyła, że odchodzi z Senatu, gdyż jest zniechęcona zaostrzaniem się ideologicznych sporów w Kongresie, co uniemożliwia zawieranie kompromisów i utrudnia uchwalanie reform.

_ - Uważam za frustrujące, że atmosfera polaryzacji i ideologii, stawiania na swoim za wszelką cenę, stała się tak dominująca w kampaniach politycznych i w instytucjach naszych władz. Nie spodziewam się by to się zmieniło w najbliższym czasie _ - powiedziała senator.

Snowe jako jedna z zaledwie trojga senatorów GOP głosowała w 2009 r. za ustawą o pobudzaniu gospodarki do wzrostu przedstawioną przez prezydenta Baracka Obamę.

Maine jest stanem zdominowanym przez Demokratów, więc w tegorocznych wyborach Republikanie mogą nie utrzymać mandatu zwolnionego przez senator Snowe.

W obecnym Senacie Demokraci mają przewagę nad Republikanami w stosunku 53 do 47. W wyborach będą jednak bronili 23 miejsc w tej izbie, podczas gdy Republikanie tylko 10 (co 2 lata o reelekcję ubiega się 1/3 senatorów).

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz