Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Waszczykowski: Schetyna lepszy od Sikorskiego

0
Podziel się:

Poseł PiS argumentował, że nowy szef MSZ jest gotów rozmawiać z opozycją o polskiej polityce zagranicznej.

Waszczykowski: Schetyna lepszy od Sikorskiego
(Jan Bielecki/East News)
bEIMHlVh

Schetyna jest lepszym ministrem spraw zagranicznych niż Sikorski - uważa Witold Waszczykowski. Poseł PiS argumentował w radiowej Trójce, że nowy szef MSZ jest gotów rozmawiać z opozycją o polskiej polityce zagranicznej.

Politykowi Prawa i Sprawiedliwości podobają się także kierunki polityki zagranicznej nakreślone wczoraj w sejmowym wystąpieniu przez ministra Schetynę. Chodzi między innymi o położenie większego nacisku na współpracę ze Stanami Zjednoczonymi, uwzględnienie zagrożeń płynących z Bliskiego Wschodu czy też większą współpracę ze światem, a nie tylko z Unią Europejską w poszukiwaniu rynków zbytu.

Zdaniem Witolda Waszczykowskiego, Schetyna powinien położyć większy nacisk na konsultacje w regionie w ramach Grupy Wyszehradkiej. _ Dopiero po konsultacjach w regionie można odbyć podróż do Niemiec i Paryża, będąc przedstawicielem regionu _ - dodał polityk PiS.

bEIMHlVj

Minister Grzegorz Schetyna przedstawił wczoraj w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w latach 2014-15.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski marszałkiem. "Jego pozycja osłabła" Ministra spraw zagranicznych wymienia się jako kandydata na stanowisko marszałka Sejmu. Politolog, Bartłomiej Biskup uważa, że bardziej prawdopodobne jest pozostanie na stanowisku szefa dyplomacji.
Rosja budzi strach. Zobacz wyniki sondażu Według badania 31 proc. Rosjan widzi siłę swojego kraju przede wszystkim w armii, a 15 proc. - w polityce zagranicznej i autorytecie prezydenta Władimira Putina.
bEIMHlVK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)